• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tarło Skalarów. Skalary vs Akara Błękitna

#11
Są dobrymi rodzicami tylko potrzebują trochę spokoju.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Nigdy nie trzymałem pary skalarów w osobnym akwarium tarliskowym, pewnie dla tego nie było mi dane oglądać takiego widoku...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(24-06-2016, 21:25 PM)dzikakuna napisał(a): Nigdy nie trzymałem pary skalarów w osobnym akwarium tarliskowym, pewnie dla tego nie było mi dane oglądać takiego widoku...
W ogólnym stają się bardziej nerwowe i najczęściej z opieki nic nie wychodzi. Dodatkowo większość par (wielopokoleniowo hodowanych w niewoli) ma słabszy instynkt opiekuńczy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Dzisiaj skalary poraz drugi złożyły ikre. Chyba trochę szybko bo od poprzedniego tarla minął tylko tydzień? Tym razem jaja zostały złożone na filtrze. Narazie w akwa jest spokojnie. Czy z drugiego tarla może już coś wyjść czy raczej ikra zostanie zjedzona tak jak poprzednia?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Wszystko zalezy od ryb i ich podejscia do tematu. Jak pisał Piotr (wet-aqua) wiele ryb hodowanych w niewoli zatraca instynkt opiekunczy i po zlozeniu ikry nie opiekuje sie nia nalezycie. Jednak kolejne tarla w akwarium ogolnym pomoga im w byciu lepszymi rodzicami. Po 5 - 6 tarle mozesz pomyslec o malych przecinkach
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
No właśnie, to dopiero drugie tarło moich skalarów i zauważyłem że rybska są znacznie bardziej troskliwe niż przy pierwszym, samica ciągle wachluje ikre płetwami
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Dzisiaj mija drugi dzień odkąd skalary złożyły ikre na filtrze. Cały czas obydwa osobniki opiekowały się jajami chociaż było widać że prym wiedzie samica. Dzisiaj rano zaobserwowalem jej dziwne zachowanie, otórz samica odgonila samca od ikry i zachowuje się w stosunku do niego wyjątkowo agresywnie. Samiec schował się w rogu baniaka i cały czas się tam ukrywa. Czy to normalne zachowanie? Takie mocne sprzeczki często się zdarzają wśród młodych par skalarów?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ikra zniknęła wczoraj w nocy, poraz kolejny akara ze skalarami (lub tylko z samicą skalara) wszamały kawior na zgode. Ciekawe po jakim czasie dojdzie do kolejnego tarła
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Dobre warunki środowiskowe w akwarium towarzyskim powodują, że skalary dążą do tarła czego efektem jest Twoja ikra i larwy. Sytuacja ze zjadaniem będzie się systematycznie powtarzała. Taki scenariusz w tego typu akwariach (towarzyskich) przerabiało wielu akwarystów. Nie licz na to że skalary nauczą się opiekować i bronić ikry w akwariach towarzyskich. Działa na nie zbyt wiele czynników zmuszających je do zjadania (miedzy innymi zagrożenie płynące z obecności akary).
Aby cieszyć oczy opieką skalarów nad narybkiem, trzeba spełnić dodatkowy warunek. Poprawić im warunki przez spreparowanie wody o optymalnych parametrach, odizolować w osobnym zbiorniku parę hodowlaną, stworzyć spokój wewnątrz jak i wokół zbiornika, karmić urozmaiconym pokarmem, odpowiednio oświetlić zbiornik i dopiero wtedy można myśleć o doskonaleniu pary hodowlanej w coraz lepszej opiece nad ikra i narybkiem. Czyli by mogło nastąpić to doskonalenie musi być najpierw spełniony ten dodatkowy warunek. Po prostu w akwarium towarzyskim nie będą miały co doskonalić/uczyć się.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości