• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paratheraps

#1
Witam,  może ktoś potwierdzi czy te maluchy to Hartwegi?  Kwadr 12-14 cm aktualnie z resztka narybku. Zdjęcia w szacie gotowej.


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
chyba nie takie 100% hartwegi...ale niech się wypowiedzą lepsi Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Właśnie dlatego pytam bo też mi na czyste  ie wyglądają,  a chciałem się upewnić.  2 pierwsze zdjęcia samiec,  niżej z niebieskimi akcentami koło pyska samica. Shy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Nie podejmuję się oceny gatunku bo nie miałem styczności z tymi rybami na żywo, a bez tego ciężko jest oceniać gatunek (z czym miewają problemy nawet eksperci zajmujący się tymi pielęgnicami).

Jedno co wiem na pewno to to, że nie podoba mi się kształt głowy samicy - nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek Viejami i wg mnie może wynikać z dwóch powodów: albo to krzyżówka (np. z jakimś Herichthys??) albo złej jakości ryba.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Czyste hartwegi to to na pewno nie są. Głowę powinny mieć bardziej okrągłą. Myślę podobnie jak mój przedmówca - krzyżówka z jakimiś herchthys...
W dodatku wydaje mi się, że ryby skarłowaciałe bo maja dosyć duże oczy jak na ten rozmiar ciała.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ryby trochę wychodzone,  i do tego podeszły do tarłA praktycznie bezpośrednio po wpuszczeniu do zbiornika. Wyprowadzę je na prostą i dodam jeszcze fotki w normalnym ubarwieniu po tarle Mysl.  Może wtedy sytuacja z identyfikacja będzie trafniejsza.  Dzięki wszystkim za odpowiedzi Oklasky
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Kwadr ryby obficie karmie,  nabierają już barw i ciała.  Wyłączyłem też grzałke by nie podkręcać ochoty do tarłA. Co ciekawe niezbyt łapczywie  podejmują granulat,  czy mrożonki (krył,  krewetka,  Artemia,  wodzień)  za to zażarcie zjadają roślinność wodna,  oraz skubią glony.


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości