• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: obsada do 120x60x60

#71
w UK jest spora grupa osób, która trzyma ryby z Wiktorii. U nich świetnym źródłem jest HULL UNIVERSITY, które co jakiś czas rozprowadza nadwyżki hodowlane. Poszukaj jeśli chcesz grupy na FB o nazwie VICTORIAN-CICHLIDS.CO.UK tam jest mnóstwo hodowców z wysp chwalących się swoimi naprawdę ładnymi rybami.


Rzeczywiście dużo zbiorników Wiktorii jest robionych bez pomysłu, bo nie ma zdjęć podwodnych z Wiktorii do których można się odnieść (ta mętna woda Sad). Proponuję piasek ze żwirem + ciemne granitowe skały. Tak wygląda Wiktoria pod wodą. Do tego porastający je glon, a już szantrasja to szczyt marzeń. W takim zbiorniku jak Twój bajecznie będzie wyglądać stado 10 szt Pundamilia nyererei. Nie dokładaj tam nic więcej chyba, że jakieś ciekawe jeziorowe Synodontisy. Nie wiem czy aż trzy samce zajmą terytoria, ale dwa na pewno. Ich widok i relacje z samicami (zaloty i puszenie się (nie wiem czy to dobre słowo dla stworzeń które nie mają piór Smile)) to świetny materiał do obserwacji. Proponuję układ 3+7. Możęsz się pokusić o jakiś gruby konar, ale nie gałęzie
Acha i zapamiętaj proszę, że te ryby są terytorialne, ale agresja jest powodowana przez nas hodowców gdy do zbyt małego zbiornika wpuszczamy zbyt wiele samców. To musi się skończyć tragedią - to nasza wina nie ryb. Średnie terytorium samców to około 0,4 m2. W Twoim zbiorniku przy dobrej aranżacji skał można spróbować utworzyć 3 rewiry. Czy ryby je zajmą tak jakbyś tego chciał nie mogę obiecać, ale spróbuj rozplanować je na bazie trójkąta jak poniżej. Powinno się udać.


   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#72
Dzięki za  rady.Czarne skały?To muszę poszukać, choć Irlandia skałą stoi to głównie piaskowce  i wapienie.Ale gdzieś coś musi być.Dobry  pomysł.Co do konarów to mam Smile  i chcę je wykorzystać.
Co do ryb to gdyby nie udało się z Pundamilia nyererei (tylko która?) to może coś innego?Astatotilapia nubila/aeneocolor?Czy coś innego?Rozumiem że akwarium ma być jednogatunkowe?
Co do roślin to wybór jakiś jest Smile A tą szantransję to już w baniaku mam Smile ale bardziej chodzi mi o anubiasy lub valisnerie 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#73
Jeśli chcesz rośłiny to na pewno Valisneria jest biotopowa - sam widziałem.
Akwarium zrób jednogatunkowe - będzie nawet ciekawsze bo w takmi zbiorniku ryby nie są narażone na agresywne zachowania innych gatunków, które czasami mogą blokować zachowania rozrodcze i samo tarło mniej terytorialnych ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#74
Dobra szukam czarnych skał Smile.To na początek.Jak rozpoznać czy ryby to mieszańce?Jakiś sposób jest czy po prostu ma sie fart lub nie?Co myślisz o Astatotilapia nubila?A co do piasku to zwykły żółty czy może biały?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#75
Luki, traktuj większość "Wiktoriańskich" ryb dostępnych w sklepach jako mieszańce. Poza A. latifasciata i Pseudocrenilabrus victoriae.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#76
Mam na imię Łukasz Smile Szkoda że to mieszańce...wolę oryginały.Ale cóż poszukam i może gdzieś dostanę coś ładnego i nie mieszanego Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości