• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgnica Szmaragdowa- "Samiec" przegania "samice"

#51
Ehh...szkoda ze zostałem oszukany, no chyba ze sprzedający sam nie wiedział ze to dwie samice w co watpię :/ nie pozostaje mi nic innego jak znaleźć samca
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Mała aktualizacja..
A więc chwilowo dopuściłem jeszcze dwie sztuki pielęgnic szmaragdowych, do tych jak się okazało dwóch samic, i liczę na to że w tej nowej dwójce znajdzie się jeden samiec który wybierze którąś z samic i stworzą parę co pozwoli mi sprzedać pozostałe dwie sztuki, 
na razie ciekawostką jest to że rybą wiodąca prym w akwarium przeganiającą pozostałe sztuki jest ta która od początku była samicą i była przeganiana (dla niej stworzyłem ten temat) przez jak się okazało większą samicę a niestety nie samca, a ta większa sztuka która miała być samcem straciła na pewności siebie odkąd ujawniła się jako samica i daje się łatwo przeganiać tej mniejszej,
nowe sztuki na razie się oswajają regenerują były trzymane wcześniej z agresywnymi pielęgnicami i jedna sztuka jest poskubana, dają się oczywiście przeganiać tej agresywniejszej mniejszej samicy, ale mam nadzieję że jest w tych nowych samiec który w końcu przestanie dawać się przeganiać i zainteresuję się którąś samicą.
Czy są jakieś sposoby żeby można rozpoznać poza tarłem, czy wielkością ryby bo niestety to okazało się mylące, że dana ryba jest samcem wśród pielęgnic szmaragdowych..?


A oto zdjęcia nowych rybek
Większa sztuka o 2-3cm.
   

Mniejsza sztuka
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Ta mniejsza chyba straszny łomot dostaje. Może zabierz ją stamtąd zanim będzie za późno?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Ta mniejsza przyszła do mnie taka w sobotę, wiec dopiero sie regeneruje i tak juz jest lepiej niż było Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości