• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: pielegnica Ramireza - wytrzeszcz oka, dziury w głowie

#21
Spokojnie można podawać czosnek co 2-3, bez obaw o jakąkolwiek niestrawność czy zgagę. Należy jednak pamiętać, że tylko świeżo wyciśnięty czosnek jest pełnowartościowy. W formie "suszonej"(czyli tej w karmach sztucznych) niestety wiele składników dobroczynnych jest już nieobecna.

Ja bym spróbował leczeniem siarczanem miedzi, jest to jeden z lepszych specyfików na wszelakie "infekcje" oczu. Ciągłe marynowanie ryby w nadmanganianie potasu nie ma sensu. Trzeba sięgnąć po mocniejsze specyfiki o szerszym spektrum działania.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Wymieszalem z czosnkiem granulki.

Wczoraj miał przezroczyste odchody. Wieczorem natomiast już były normalne. Nad lewym okiem wychodzi kolejny wrzód, pozostałe się goją. Może to musi w ten sposób wyjść? Nie wiem sam. Jest bardziej apatyczny. Pływa czasami, ale połowę czasu spędza na korzeniu. Spożywa pokarm. Sam nie wiem co o tym myśleć.

Próbowałem siarczanem magnezu i nie pomogło. Próbowałem baktoforte i też nie pomogło. Chyba najbardziej mu pomogła pierwsza kąpiel w kmno4 gdzie trochę za dużo wsypałem opiłków.

Nie chce go narazie stresować. Poczekam, zobaczę czy dalej będą pojawiały się owrzodzenia. Najwyżej podejmę kolejna próbę leczenia. Ktoś wie może jaka jest maksymalna temperatura dla pielegnic ramireza?

Wysłane z mojego NX507J przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Nad okiem z tej opuchlizny wychodzi jakiś przezroczysty glut. Co to może być?

Wysłane z mojego NX507J przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości