• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [648] Tanganika

#1
Akwarium załorzone na początku grudnia 2015, ryby mam od listopada 2014.
1. Litraż i wymiary: 648 litrów, 180x60x60cm
2. Ryby: Tropheus brichardi "Katonga" 23szt doroslych F1, ok 30 szt narybku i młodzieży F2.
3. Rośliny: 2szt. Cryptocoryne aponogetifolia
4. Parametry wody: KH ok 12-14, GH 8, pH>8.5, NO3<20 ppt, Temp 25C- w lato będzie na pewno więcej.
5. Filtracja: Trzy kubły, 1x eheim 2078 biolog z ceramiką i grysem koralowym , 2xJBL 1500e podłączone szeregowo, pierwszy jako mechanik z watą, drugi gąbka gruboziarnista 
6. Ogrzewanie: 2x300W
7. Cyrkulacja: 1x3000l/h, 1x5500l/h
8. Oświetlenie: 2x10watt oswietlacz led, 1x 80watt T5 Sylvania Aquastar.
9. Wymiana wody: raz na 7-10 dni 40-60% objętości akwarium. 
10. Plany: Powiększyć stado dorosłych ryb do 40-50sztuk, dodać parę czegos z Eretmodini, być może wymienić dwa kubły JBL na Fluval FX6 i dodać lampę UV.    
   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Piękne akwarium, piękne ryby, pięknie ułożone kamienie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Rewelacyjny zbiornik. 
PS. Nie za duże te podmiany?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ładna aranżacja i arcyczyste tło Smile. Fajnie to wygląda z TYMI rybami Smile Bardzo to wszystko do siebie pasuje.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ślicznie. Tropheusy - moje marzenie.
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Pięknie,super akwarium.Ryby doskonale utrzymane i do tego " pomykające  maluchy".Gratuluje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(08-03-2016, 21:24 PM)cychlida napisał(a): Rewelacyjny zbiornik. 
PS. Nie za duże te podmiany?
Przy tropheusach nie są one specjalnie duże. Sa ludzie którzy podmieniają 80% 2x w tygodniu przy dużym zageszczeniu ryb w akwarium. To bardzo aktywne ryby o szybkiej przemianie materii. Do tego dochodzi duża konkurencja pokarmowa, trzeba dużo karmić aby najsłabsze osobniki i narybek coś zjadły. Takie podmiany są potrzebne w moim przypadku aby utrzymac NO3 poniżej 20. Probowałem z różnymi roślinami, które pochłanialyby produkty przemiany materii - Vallisneria i rogatek zostały wykoszone, Mikrozorium marniało a teraz cryptokoryna rośnie bardzo powoli, przy tak wysokim pH trudno coś utrzymać. Zastanawiam się czy hydroponika by pomogła. 

Dziękuję wszystkim za komentarze!
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Piękny zbiornik i wiadomo, że ryby również!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Połączenie koloru tła, piachu i skał normalnie designerskie - wszystko idealnie ze sobą współgra. Pasiaste Trofcie też pasują.

Nie pamiętam kiedy ostatnio miałem tak czyste tło w akwarium. Chyba jak jakieś zakładałem. Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
No niestety, takie tło trzeba regularnie czyścić żeby dobrze wyglądało. Sam preferuję czarne, ale z tymi rybami nie wyglądałoby dobrze.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości