• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akara?

#1
W moje łapska trafiły ryby których nie potrafię poprawnie nazwać. Nabyłem je jako "pielęgnica argentea", ale chyba nawet z nimi nie pływały jeśli to miało by chodzić o ryby z rodzaju vieja. Na moje krzywe oko to akara ale jaka? Wybaczcie jakość, nie mam pod ręką nic innego oprócz noki 515 czym mogę pstryknąć fotkę.
[Obrazek: u2011_1454441420_thumb.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jakiś mieszaniec A. pulcher
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Szkoda, napaliłem się że mam coś ciekawego a tu hybryda. Sad Po cichu liczyłem że to a. coeruleopunctacus. Na pocieszenie mam chociaż to że fotka nawet w połowie nie oddaje jak wspaniałe ubarwione są te rybki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(02-02-2016, 21:59 PM)wisłok napisał(a): W moje łapska trafiły ryby których nie potrafię poprawnie nazwać. Nabyłem je jako "pielęgnica argentea", ale chyba nawet z nimi nie pływały jeśli to miało by chodzić o ryby z rodzaju vieja. Na moje krzywe oko to akara ale jaka? Wybaczcie jakość, nie mam pod ręką nic innego oprócz noki 515 czym mogę pstryknąć fotkę.
[Obrazek: u2011_1454441420_thumb.jpg]

Akara żółta (łac. Aequidens Metae)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Gdy kupowałem te ryby właściciel sklepu zasugerował że to mogą być one, ale ich ubarwienie jakoś mi nie pasuje do fotek z sieci. Chwilowy brak lustra teraz bardzo boli bo fotka daleka jest od stanu rzeczywistego. Płetwy nieparzyste i brzuszne są krwistoczerwone, naznaczone deseniem turkusowych plamek/kresek, a niemal każda łuska na ciele ryb opalizuje do światła na turkusowo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Może Andinocara sp. Orinoco.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tak to jest to, moje rybki wyglądają dokładnie tak jak fotki z google. Big Grin Dzięki za pomoc, teraz tylko będzie trzeba znaleźć coś na ich temat.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Kiepsko mi idzie szukanie informacji o nich, tylko na SF znalazłem opis gatunku ale nie mam zaufania do tej strony. Mógłby ktoś coś o nich napisać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dlaczego nie masz zaufania do SF?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości