• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Prośba o rozpoznanie co to za ryba :)

#1
Witam,

byliśmy na wycieczce w zoo i mam fotkę ryby ale nie sprawdziłem opisu.

   

Jeśli ktoś rozpoznaje to bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
WiWo
Panie.
Pomóż mi zawsze dawać z siebie w pracy 100%...
12% w poniedziałek
23% we wtorek
40% w środę
20% w czwartek
5% w piątek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak dla mnie to jakiś Liścien.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jak dla mnie, to buszowiec.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Z pewnością Ctenopoma Acutirostre - czyli Buszowiec Ostropyski......zwany popularnie jak to słusznie napisał Adrian - Liścień Smile .Jest to typowy drapieżnik !
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(23-11-2015, 20:14 PM)Dzichu 2410 napisał(a): Z pewnością Ctenopoma Acutirostre - czyli Buszowiec Ostropyski......zwany popularnie jak to słusznie napisał Adrian - Liścień Smile.
Nie zgodzę się. To są brodaczyki (zwane również liścieniami - buszowce to buszowce), czyli Monocirrhus polyacanthus. Ryba z Ameryki Południowej.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Witam, też tak myślę Piotrze, ale czy nie powinny mieć one właśnie tego wyrostka na dole pyska...? Chyba że jest to uzależnione od płci i my widzimy tę drugą..Wink
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Też mnie to zastanawia. Ale wydaje mi się ze takie wyrostki czasem się "tracą", poza tym dobrze widać tylko jedną rybę.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(23-11-2015, 16:25 PM)wiwo napisał(a): byliśmy na wycieczce w zoo i mam fotkę ryby ale nie sprawdziłem opisu.
To jedź jeszcze raz i zobacz, będzie po problemie.

(23-11-2015, 20:14 PM)Dzichu 2410 napisał(a): Z pewnością Ctenopoma Acutirostre - czyli Buszowiec Ostropyski......zwany popularnie jak to słusznie napisał Adrian - Liścień Smile .Jest to typowy drapieżnik !
Po co piszesz skoro nie wiesz co piszesz?
Buszowiec to buszowiec, liścień to inaczej zwany wielocierń Polycentrus schomburgkii.
Ctenopoma acutirostre to bardziej buszowiec lamparci.
Druga sprawa może najpierw porównaj ubarwienie.
(23-11-2015, 20:23 PM)piotrK napisał(a):
(23-11-2015, 20:14 PM)Dzichu 2410 napisał(a): Z pewnością Ctenopoma Acutirostre - czyli Buszowiec Ostropyski......zwany popularnie jak to słusznie napisał Adrian - Liścień Smile.
Nie zgodzę się. To są brodaczyki (zwane również liścieniami - buszowce to buszowce), czyli Monocirrhus polyacanthus. Ryba z Ameryki Południowej.
O i to jest prawidłowa odpowiedź. Brodaczyka można rozpoznać po tym że płetwę ogonową ma ciemną. W przeciwieństwie do podobnych ryb z rodziny Nandidae i rodzajów Nandus oraz gatunku Polycentropsis abbreviata czyli obrębki, oraz rodziny Polycentridae gdzie oprócz brodaczyka znajduje się jeszcze Polycentrus schomburgkii czyli liścień inaczej też zwany jako wielocierń. Które to gatunki mają płetwy ogonowe przeźroczyste.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dziękuję koledzy za pomoc Smile

Nie wiedziałem nawet, że takie ryby są. To dla mnie ciekawostka.
Nawet nie wiedziałem, że rozpocznę tak intensywną dyskusję.

Co do kolejnego wyjazdu do zoo i sprawdzenia. Hmmm. Na pewno się tam udam, ponieważ nie zobaczyłem wszystkiego. Ale to dopiero za 2 m-ce.

Dziękuję i pozdrawiam
WiWo
Panie.
Pomóż mi zawsze dawać z siebie w pracy 100%...
12% w poniedziałek
23% we wtorek
40% w środę
20% w czwartek
5% w piątek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości