• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rysy na szybie

#21
(08-11-2015, 22:41 PM)Pley napisał(a): W przypadku baniaka 150x50x60 (front 150x60cm) szyba FLOAT 10mm bez szlifu to koszt ok. 140zł. Szlif można wykonać samemu, a silikon to koszt 20zł Wink.

Czyli powiedzmy materiał 140zł. Usługa ile? 50-60zł więc mieścisz się w budżecie Wink

Ale Pley mam baniak 200x 60 opti white szybe 12 ze szlifem trapezowym koszt silikonu pomijam. A poza tym daj mi namiar na szklarza co za 60 zl wytnie szybe wzmocnienia potem to posklada za 60 zl. Takze chyba jednak bardziej opaca sie to wypolerowac. Pod warunkiem ze to bedzie dobrze wypolerowane
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
czyli jednak lepiej szlif
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
No nie było napisane nigdzie jaki baniak, więc starałem się oszacować Smile. No to taka szyba wyjdzie oczywiście więcej.

Do odważnych świat należy. Spróbuj i podziel się wrażeniami Wink.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
W 11 poscie byly podane wymiary szyby Smile. Jak znajde czas, zdecyduje sie i wykonam polerke napewno wrzuce zdjecia i podziele sie wrazeniami. Ale mysle ze to po nowym roku. W miedzy czasie jakby ktos mial kogos sprawdzonego to tez prosze o namiar
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
My bad, faktycznie. 

Zdjęcia koniecznie. To dobre doświadczenie.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(08-11-2015, 22:25 PM)filas napisał(a): Jeżeli wiedzą jak to zrobić to by się tuptuś zdziwił Tongue
Jak pytałęm o możliwość przeszlifowania szyby w aucie po rysie od wycieraczki to takie info dostałem. Że powstają soczewki i ciężko zimą skrobać szyby Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(09-11-2015, 09:39 AM)tuptuś napisał(a):
(08-11-2015, 22:25 PM)filas napisał(a): Jeżeli wiedzą jak to zrobić to by się tuptuś zdziwił Tongue
Jak pytałęm o możliwość przeszlifowania szyby w aucie po rysie od wycieraczki to takie info dostałem. Że powstają soczewki i ciężko zimą skrobać szyby Tongue
Da się zrobić taką szybę równo i całą, tylko w przypadku popularnego auta koszt jest większy od wymiany. Taki zabieg ma sens jedynie w rzadkich klasykach itd. Jak ktoś robi przednią szybę za 200 czy 300 pln to na 100% wykleja wszystko prócz śladów po wycieraczkach i poleruje punktowo. Sam próbowałem na kilku autach, ale mam małe w tym doświadczenie i efekt był daleki od ideału. Możliwe, że kiedyś na akwarium spróbuję (a mam "dobry" materiał) - w końcu to inne szkło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości