• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: g. mirabilis

#1
ktoś potrafi rozpoznać ?

   

   

   

Czy jest w stanie ktoś rozróżnić płeć ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo ciężko poznać po takich zdjęciach, druga ryba wydaje się mieć krótsze płetwy ale to może być złudne. Potrzebne byłyby lepsze zdjęcia no i opinia eksperta od ziemiojadów. Ja nim nie jestem.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Pierwszy raczej samiec,drugi raczej samica. Ale pewności nie mam, u mnie samiec jest jeszcze bardziej wybarwiony w porównaniu do samic.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mi to drugie zdjęcie wygląda na drugiego, młodszego samca. Wrzuciłbyś zdjęcie swoich samic ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Mi się wydaje że ten drugi to raczej samica, spójrz na te wyraźne czarne "kropki",  u mnie samice mają ten wzorek dużo bardziej wyraźny niż samiec.  Moja samica "alfa" też ma wydłużone płetwy, jednakże ubarwienie odbiega od ubarwienia samca.

Niestety nie mam żadnej lepszej fotki niż ta. Kolorów nie widać, balans bieli nie złapał.Do tego skąpe i punktowe oświetlenie, lekka herbatka i nie ma szans na dobrą fotkę bez umiejętności ani sprzętu Tongue.To jest najmniejsza samica, ale i tak widać że płetwy już zaczynają się "ostrzyć".  Podczas tarła łapią one jeszcze wyraźniejszy wzorek, gdzie u samca jest on ledwie widoczny.


   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości