• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 600l malawi non mbuna

#11
Troszeczkę mam już lekko mówiąc dosyc.Jeżeli uwazasz,że dla c.moorii jest 612 l za mało i dla compresów to już mi brak słów.Aristo są już w innym większym akwarium.Tutaj zostały moorii.venustusy,compresy i para frejków.Obsada bedzie do redukcji,o tym już pisałem.D.compressiceps dorasta w akwariach do max 22cm wiekszych nie widziałem.Bardziej powinienes zwrócić uwagę na moorii,które,oprócz aristo dorastaja do największych rozmiarów w tej obsadzie.Pokaż swoje akwarium,ze swoją obsadą i pogadamy.Już mnie tutaj zaczyna męczyć ta poprawność typu 612l to w Twoim przypadku baniak dla pary frejków i pięciu venustusów,nie chce mi się już tutaj więcej pisać,wg mnie robi się to chore.

Po uspokojeniu Smile.Zostanie para compresów(lub 1+2),venustusy też tylko jeden samiec plus kilka samic,moorii układ 2+kilka samic(lub 1+kilka samic) i para frejków.Reszty już nie ma.Jak na taką obsadę akwarium jest za małe to ja się poddaję i życzę powodzenia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
żadne akwarium nie jest zbyt duże. ale 80 % ryb trzymane jest w złych warunkach a my krytykujemy siebie nawzajem za to ze staramy sie im stworzyc odpowiednie warunki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Zaraz Wam  znawcom wrzucę filmik w jak strasznych warunkach trzymam swoje ryby i z góry życzę wszystkim rybkom takich warunków.I nie rozumiem tutaj tej wiecznej krytyki,to stało się bardzo trendy,nie ogarniam.Zawsze jest źle,najlepiej 720l na 2 pary z Ca,chociaz widziałem tu przypadki dużego przerybienia i było OK.W wypadku malawi często trzeba stosować kontrolowane przerybienie w celu zapobiegania walkom między samcami,ale szkoda chyba moich słów,skoro z założenia 80% ryb jest trzymane w złych warunkach.Skąd te dane,skąd taka nieufność i wiara w tylko i wyłącznie w swoje umiejętności i doświadczenie,ja chyba jestem w takim stanie statystycznie w tych 80ciu procentach.

tak źle mają
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
wojtek70 miałem na mysli ludzi z poza forum. widze po domach jak ludzie trzymaja ryby to pomste do nieba woła a mimo to kazdy uwaza sie za akwaryste
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Wojtek nie bierz tak wszystkiego do siebie Wink

Akwarium prezentuje się elegancko, nimbo wyglądają aż za dobrze Big Grin A ja poproszę o fotkę S. fryeri w osobnym dziale w prezentacjach - to moja ulubiona ryba z jeziora.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(09-11-2015, 18:14 PM)piotrK napisał(a): Wojtek nie bierz tak wszystkiego do siebie Wink

Akwarium prezentuje się elegancko, nimbo wyglądają aż za dobrze Big Grin A ja poproszę o fotkę S. fryeri w osobnym dziale w prezentacjach - to moja ulubiona ryba z jeziora.
A,bo się najadły jak zawsze,do żarcia pierwsze Smile.Frejek wyjątkowo wyrośnięty to fakt.Postaram się zrobić mu fajną fotę,ale ciężko go złapać w chwili bezruchu.Oprócz fryeri wszystkie są u mnie od małego.Kupione w jednym rozmiarze,a te pierony rosną wyjątkowo szybko,ale i potrafią zjeść.Jak już wspominałem mam je od maja,miały wtedy może 2,5cm,a teraz jestem z nich bardzo dumny.Rosną pieknie,kiedyś muszę im zrobić zdjęcie na czczo.Ten filmik był kręcony na "gorąco" zaraz po podmiance.Normalnie woda jak powietrze,kryształek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(08-11-2015, 22:22 PM)woojtek70 napisał(a): Troszeczkę mam już lekko mówiąc dosyc.Jeżeli uwazasz,że dla c.moorii jest 612 l za mało i dla compresów to już mi brak słów.Aristo są już w innym większym akwarium.Tutaj zostały moorii.venustusy,compresy i para frejków.Obsada bedzie do redukcji,o tym już pisałem.D.compressiceps dorasta w akwariach do max 22cm wiekszych nie widziałem.Bardziej powinienes zwrócić uwagę na moorii,które,oprócz aristo dorastaja do największych rozmiarów w tej obsadzie.Pokaż swoje akwarium,ze swoją obsadą i pogadamy.Już mnie tutaj zaczyna męczyć ta poprawność typu 612l to w Twoim przypadku baniak dla pary frejków i pięciu venustusów,nie chce mi się już tutaj więcej pisać,wg mnie robi się to chore.

Mam akwarium 500l. (180x55x50), a w nim Protomelas steveni Taiwan Reef, Otopharynx tetrastigma, Placidochromis phenochilus mdoka, Copadichromis geertsi Gome. Protomelasy na dniach wyjeżdżają z akwarium, gdyż są bardzo terytorialne, jak na non mbunę, generalnie są za ostre. Samiec w czasie tarła zajmuje 3/4 akwarium i goni wszystko co się rusza. Jak widzisz, mam niewiele mniejsze akwarium i nie mam drapieżników, a moje ryby dorastają średnio do ok. 15-17cm. Nie zwróciłem uwagi, że masz moorii i masz rację, uważam, że są zbyt duże do twojego akwarium. Lepsze by były Placidochromisy mdoki, gisselki, lub tanzania. Compressy potrafią w akwarium osiągnąć 25cm. Są bardzo dynamiczne i agresywne. Nie raz wystarczy jeden strzał takiej rozpędzonej torpedy, żeby zabić rybę. Masz młode ryby, pół roku to jest młodzież. Twoje compressy nie zaczęły się jeszcze wybarwiać. Porozmawiamy, gdy twoje ryby dorosną i dojrzeją, za jakiś rok. Non mbuna dłużej dojrzewa, niż mbuna. Moje ryby mają ponad rok i dopiero teraz zaczęły pokazywać na co je stać.
Nie piszę tego, żeby się mądrzyć, tylko żebyś nie tracił czasu na obsadę, której będziesz się pozbywał, gdy dojrzeje (przynajmniej części) Tak jak napisałem, frejki, venustusy. Poza tym jakieś Placidochromisy zamiast moorii i np. jakieś Copadichromisy
I jeszcze jedno; kontrolowane przerybienie to abstrakcja. Jak określić kiedy jest kontrolowane przerybienie, a kiedy już nie jest kontrolowane, czyli dworzec autobusowy? Ile to jest ryb? Co to znaczy kontrolowane? Nie ma czegoś takiego, to jest naiwne tłumaczenie tych, którzy napychają akwarium rybami na maxa. Taka sama idiotyczna teoria dotyczy akwarium z samymi samcami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości