• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do 470l

#1
To na razie plan bo do odpalenia akwa jeszcze sporo czasu, ale zaciekawiło mnie połączenie które zaobserwowałem na tym filmie. 
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w parowaniu któryś ziemiojadów z Mesonauta insignis? Akwarium ma wymiary 170X55X50. Nie będzie za małe na taki układ?

Przy okazji poproszę o pomoc w identyfikacji ziemków i satanów które pojawiają się na filmie od 20 sekundy. Będę bardzo wdzięczny za wskazówki. To dla mnie kompletnie nowe akwarystyczne podwórkoSmile

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Coś pięknego.Ja na pewno widziałem na filmie satanoperce daemonSmile i chyba leucosticta choć znawcą ich nie jestem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Widziałem ten filmik Smile Moim zdaniem nie będzie to łatwe przy wysokości 50cm. Skośnopręgie zajmą środkowe 40cm a ziemki dolne 30. Dobrze by było mieć te 60 a lepiej 70 cm wysokości. To nie są małe ryby. Do puki będą młodziki i podrostki będzie git i nie będą sobie wchodzić w drogę. Co do ziemków to nie jestem specjalistą ale wiem że potrzebują "plaży", mesonauty czy insignis czy to festivus lubią mieć chociaż częściowo zarośnięty zbiornik żeby czuć się bezpiecznie i rośliny pływające tu nie wystarczą. Młodociane osobniki są odważne i ciekawskie, zachowują się jak na filmiku. Starsze dobrane pary trzymają się osobno, zajmują niewielkie terytorium jak na ich rozmiary (u mnie był to kwadrat 50 x50 ze sporym korzeniem w środku) W okresach między tarłami chętniej przebywały w zaroślach i były płochliwe, mocno reagowały na zmiany natężenia światła, ruch poza akwarium i obce osoby(!).
Trzymałem 2 pary skośnych (samce ok 25cm, samice ok 15cm) w akwarium 150/50/50 i na mocno zagracone małymi korzeniami i chrustem dno, udało mi się dołączyć pielęgniczki macmasteri. Ryby zupełnie się ignorowały, wycierały i nie wchodziły sobie w drogę.
Jeśli zdecydujesz się na takie połączenie to przez 2 lata nacieszysz oko, a potem Mesonauty wyląduję w dziale sprzedam/kupię. Wtedy się do Ciebie uśmiechnę bo chętnie do nich wrócę Smile
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(20-07-2015, 20:30 PM)dzikakuna napisał(a): Trzymałem 2 pary skośnych (samce ok 25cm, samice ok 15cm)

Dzięki za info.

Z tego co się na prędko naczytałem to M. insigis rosną do ok 15 cmMysl Wiem, że festivus znacznie większe. Tylko pod warunkiem posiadania tych mniejszych skośnych rozważałem ewentualne dołączenie ich do ziemków. No ale jak to rosną takie byki to pomysł odpada.

Ktoś jeszcze coś w temacie?Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dodam jeszcze 3 grosze. W starszej literaturze też podają że festivus dorastają do ok 15 cm. Wiadomo że ryba rośnie przez całe życie. Ja swoje trzymałem prawie 5 lat.
Mesonauta acora to chyba najmniejsze skośne.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja bym połączył jednak je z ziemkami według mojej wiedzy i obserwacji nie widziałem większych M. insignis niż 15-16 cm te które widziałem miały 13-14 cm i 4 lata.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Hmmm co osoba to opinia. Chyba będę musial sobie sam zdanie wyrobić i wpuścić ryby razem do akwariumSmile
Jeżeli Mesonauta acora jest mniejsza to może właśnie tak pokombinuję. Ktoś ma jakąś wiedzę gdzie te ryby zdobyć?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
AAA Exotic Smile maja obie a sprowadzić Ci mogą Arsik bądź Stafe
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
To ja jeszcze po drążę temat obsady bo mam mętlik w głowie.
Tak sobie pomyślałem, że 50 cm wysokości to może być za mało i na skośne i na ziemki. Więc kombinuje inaczej.
Padła tu w jednym wątku propozycja połączenia  B. cupido + D. maculatus. Te drugie mi jakoś nie leżą i czy jest jakaś inna opcja, np. z apisto i jak tak to z jakim?
Jak nie cupido to może jakiś inne małe ziemki?
Poradzicie coś? Może ktoś ma jakiś inny pomysł na SA w tym zbiorniku?
Kurde zamiast cieszyć się nowym baniakiem to panikuję bo na nic zdecydować się nie mogę. 
Jak bym miał do zagospodarowania mniejsze akwa to wsadziłbym kolejne apisto albo barwiole i byłby spokójSmile
HELP!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Zawsze możesz połączyć Biotodoma z jakimiś większymi Apisto, ja ze swojej strony mogę zaproponować obsadę z Biotodoma i grupy dzikich A. agassizii/sp. Tefe lub bitaeniata lub mendezi/miua/paucisquamis. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości