• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kubeł do akwarium ~ 300

#1
Koledzy szukam filtra który nie będzie zbyt wysoki . Ogranicza mnie w mieszkaniu wysokość akwarium i szafki a nie chce zbytnio ciąć litrażu . Stąd moje pytanie jaki kubeł polecacie który przerobi okolo 300 litrów wody i nie zajmie więcej niż 40-45 cm wysokości
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Może sump lub hydroponika? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Hydroponika zabierze wysokość , sump z kolei litraż Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Sump lokujesz pod zbiornikem. Może mieć 35 cm wysokości. Sump zwiększy ilość wody w obiegu. Są różne rodzaje przelewu i niektóre nie zabierają wcale miejsca w środku np tzw przelew rurowy. Ja go nie polecam. Komin lub HOB overflow są lepsze ale rozwiązanie na pewno się znajdzie. Pewnie kubeł tez ale na tym się nie znam. ....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie jestem przekonany . Filtr odłącze przeczyszcze i spokój . Sump jest niemobilny . Doradzi ktoś jakiś wydajny niski ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Chcesz coś mobilnego i jednocześnie dostosowanego do Twoich potrzeb? Pomysł z hydroponiką i sumpem powinien Ciebie nakierować na to, że możesz filtr stworzyć samemu. Dzięki temu może Ci wyjść coś lepszego od seryjniaków a będzie mieć niewielką wysokość. Pytanie jeszcze tylko takie - czy filtr może być tylko po akwarium? Czy może być np z boku, z tyłu itd? Przemyśl dokładnie i spróbuj zrobić coś samemu Wink
Rolleyes Central America Buzki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(22-06-2015, 21:14 PM)Mesjah napisał(a): Chcesz coś mobilnego i jednocześnie dostosowanego do Twoich potrzeb? Pomysł z hydroponiką i sumpem powinien Ciebie nakierować na to, że możesz filtr stworzyć samemu. Dzięki temu może Ci wyjść coś lepszego od seryjniaków a będzie mieć niewielką wysokość. Pytanie jeszcze tylko takie - czy filtr może być tylko po akwarium? Czy może być np z boku, z tyłu itd? Przemyśl dokładnie i spróbuj zrobić coś samemu Wink
Zdecydowanie pod - nad będzie wisiał telewizor . Akwarium będzie stało w koncie . Dlatego zależy mi na wysokości bo jak dam tv dpowiednio wysoko żeby nie martwić się o parowanie to nie chciałbym , żeby oznaczało to wieszanie pod sufitem .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Może pomyśl o filtracji narurowej,jest trochę o tym na forum.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Opcja B - filtr kasetowy . Zje litraż , ale będe mógł wstawić wyższe akwarium więc wyjdzie na zero .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości