• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtracja narurowa baniaka 1080L TomaszAkwarystyka

#10
(12-07-2015, 21:57 PM)tuptuś napisał(a): Ile piasku trzeba do filtracji takiego baniaka, pisałeś coś o 4kg, wystarczy taka ilość czy można ją zmniejszyć?
Jak to masz podłączone do baniaka? Kominem czy rurkami jak w przypadku kubełków?
U Siebie chciałbym zrobić komin i zamiast sumpa pod akwa zrobić fbf na korpusie 20" mam nadzieję że taki jeden korpus z fbf starczy na 9-10 ryb ;]
PS 
Wrzuc jakis filmik z komentarzem krok po kroku i i jak masz zrobione.
Osobiście do swoich brudasów będę chciał założyć fbf w kominie i hydroponika do zbicia NO3. Ale jeśli twierdzisz że masz patent na to aby FBF zbijał NO3 to ja chętnie obejrzę i posłucham. 
W ostateczności do Ciechanowa mam setkę to i podjechać wolną chwilą można, tylko gdzie ja później kierowcę znajdę Tongue

Ja użyłem 4 kg i oczywiście to przesadzona ilość bo połowa w zupełności wystarczy Tongue podłączone mam poprzez ssaki zasilane dnem bo mam powiercone przeloty w dnie i ssaki sobie po frezowałem z jeden strony mam 2 przeloty a z drugiej jeden bo i wylewka jest tak wyprowadzona nie lubię żadnych węzy itd , ja wolał bym założyć 2 korpusy po 10 cali niż jeden 20 calowy z tego względu że po zatrzymaniu może być problem żeby z powrotem wzruszyć piasek no i po prostu co jeden podzielony na dwa to lepiej ogólnie w razie czego Wink co do No3 to jest taka możliwość przy odpowiednim ustawieniu przepływu i nie wzruszaną warstwą piasku w korpusie Smile

tak zasilam system :
   
   
   
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Filtracja narurowa baniaka 1080L TomaszAkwarystyka - przez TomaszBlackWater - 13-07-2015, 12:10 PM
RE: Filtracja narurowa baniaka 1080L TomaszAkwarystyka - przez Rysiek - 14-07-2015, 12:07 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości