• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [1080L] Moja mała natura BlackWater

Zdjęć dołów nie da się zrobić nawet lepszym sprzętem Tongue Na filmach też widać zarys tylko delikatnie.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
no a tu jest nie mały , pilnują go ale dalszego rozwoju jak narazie nie widzę
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Byłoby to chyba drugie tarło demonów udokumentowane w PL Tongue ??
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
nie słyszałem o pierwszym Tongue ogólnie robiły różne rzeczy już , dołki były ale nie takie jak teraz i nie umacniały go nigdy kamieniami chrustem i gałęziami , agresja dość wysoka i nie dają podejść nikomu na teren dołka ani w pobliżu , samica ma krągły brzuszek ale to chyba od tego że trochę im za dobrze dogadzam Tongue nie małe klocki z nich się robią mapirki też masy nabrały i nieźle się pędzlują już ha ha , powoli widzę co ich pobudza do takich działań i po ostatniej praktyce właśnie nasiliło to u nich że wygrzebały mega dziurę
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(29-09-2015, 19:21 PM)TomaszAkwarystyka napisał(a): nie słyszałem o pierwszym Tongue
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=5782
Tongue
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
woda jest taka jak widać czyli czerwona i nie super klarowna to zamierzony efekt torf spisuje się świetnie pod każdym względem Wink fotki po dzisiejszym teście dodatkowego oświetlenia od góry które stanowił naświetlacz led 20watt położony na pas wzmacniający , efekt jest taki jak chcę więc czas kupić 3 takie naświetlacze i zamontować Smile


   
   
   
   
   
   
   
   
   

I króciutki filmik z mojej ostatniej wyprawy do siedlisk Pterophyllum Altum , krótki bo bateria padała a w dziczy był problem z prądem Tongue

[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Witam, świetna sprawa z tym dołem..SmileSmile Widac ,że demonki mają sie swietnie.. sprawdzaj uważnie czy nic malutkiego się tam nie porusza.Smile i rób zdjęcia ( obojętnie jakiej jakosci..Smile )
Podaj prosze jeszcze parametry wody... 

Pozdrawiam i powodzenia..!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dzięki Smile jak narazie nic nie zauważyłem choć nie wiem czy też bym zdarzył zanim zostało by skonsumowane przez Altumy Tongue Parametry wody z przed trzech dni wyglądają następująco pH: 4.5 Gh: 0-1 Kh: 0-1 No2: 0 No3: ~15 Temperatura wody 29-30 stopni , tak wyglądają parametry wody bez stosowania żadnych podmian jedynie dolewam 10 L dziennie odparowanej wody , karmie 3 razy dziennie 2 razy suche i raz robale w ilości 12 kostek przy obsadzie 8 sztuk altumów , 3 satanoperca daemon i 6 sztukach satanoperca mapiritensis myślę że parametry są idealne wręcz biorąc przede wszystkim poziom No3 przy tej obsadzie takim karmieniu i nie stosowaniu podmian o reszcie parametrów nie wspomnę Tongue dolewana woda to 100% osmotyczna torfianka z mojej zakwaszarki w której mam zastosowany aktualnie torf włóknisty ph 3.5-3.8 który idealnie spełnia swoje warunki pod każdym względem Smile
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Bardzo podoba mi się Twoje podejście do podmian i myślę, że to wkrótce zaprocentuje. Niejedne ryby z kwaśych wód zostały rozmnożone dopiero wówczas, gdy ich hodowcy przestawali podmieniać wodę co 10 minut Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Myslalem o takim rozwiazaniu swiezej wody, szukalem potwierdzenia ze dolewka ~10l dziennie da rade (szklo 200x60x60) i chyba zupelnie przestawie sie tylko na dolewke. Na Twoim przykladzie widac ze jednak mozna Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości