• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 120x50x45 Sajica+ ?? a może coś zupełnie z innej beczki

#11
Nie demonizujmy - tutaj masz akwarium mei z miodowymi, gdzie jadły tylko zielsko w jednym miejscu akwarium - http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2...8#pid48278

Obsadzając szkło niewymagającymi, twardszymi roślinami można spokojnie liczyć na plony. Oczywiście dieta musi być bogata w pokarmy roślinne.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Znam ten wątek. Niestety u mnie to się nie sprawdzało i wcinały prawie wszystko (oprócz anubiasów) a dostawały sporo pokarmów roślinnych. Być może jest to tak jak w przypadku charakteru indywidualna cecha danego osobnika... Jak pisałem kiedyś w Twoim wątku o roślinach w CA np. moje synspilum oraz breidohri również pochłaniały wszystko nawet pływające hiacynty natomiast teraz mam heterospile które od początku nie skubnęły ani jednej roślinki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
   
Akwarium powoli dojrzewa, brakuje jeszcze trochę zielska i czegoś nad kamienie po prawej (jakiś rozgałęziony badylek). Niestety przy takim ustawieniu chyba nie przejdzie motyw z 3 parkami miodowych. Sajice też mi psikusa zrobiły i samiec jak się dowiedział że ma nakaz eksmisji to zjadł narybek i został mi teraz sam samiec i jeden podrostek.
W sumie to skubany już jest trochę do mnie przyzwyczajony i jakoś szkoda mi go wydać, chyba mu znajdę jakąś podrośniętą samicę i może się uda znaleźć jakieś podrośnięte miodowe (a może są jakieś inne pielęgnice które by pasowały do sajic?).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Akwarium całkiem fajnie się prezentuje,choć faktycznie za tymi kamieniami po prawej w rogu przydało by się posadzić np C. demersum. Jedyne co mi trochę przeszkadza to źródła światła które są zbyt mocno skupione na powierzchni wody,ale to można zniwelować poprzez zwiększenie ruchu powierzchni wody np. ustawiając wylot deszczownicy tuż pod taflą wody wzdłuż akwarium.
Co do obsady również masz rację,z trzema parami będzie ciężko, ewidentnie masz wytyczone dwa rewiry.
Jeśli chodzi o inne ryby to do sajic mogły by pasować meeki (choć mogą wykopywać zielsko).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Światło na żywo nie jest aż tak skupione, ale i tak zamierzam część ledòw wymienić na mocniejsze i z większym kątem padania światła. (teraz jest 1,9W a kąt padania światła to 105 stopni). Meeka by mi pasowała, ale znów słyszałem że mogą zdominować sajice.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Masz wyraźnie zaznaczone dwa rewiry więc nic takiego nie powinno mieć miejsca,no chyba,że trafisz na wyjątkowo wredne sztuki. Musisz sam sprawdzić bo 100% pewności nikt Ci nie da,tak to już jest z pielęgnicamiWink.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości