• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: może coś innego?

#1
Jestem załamany, mam akwarium 375l i zastanawiałem się już nad Tanganiką, Malawi (mnóstwo propozycji obsad), bojownikami ( typu betta persephone) itd. skończyło się na akwarium roślinnym z mieczykami montezumy i pseudocrenilabrus nicholsi, ale jak się okazało nie był to może zbyt trafny wybór, choć bardzo mi się podobał parametry w kranie mam:
ph - nie mierzyłem, ale pamiętam, że coś ok.7.5 ( zamierzam obniżyć do 7.3 )
gh - 11
i kh chyba 9
no i mógłbym kupić filtr ro, ale wtedy nie mógłbym mieć raków, które bardzo mi się podobają ( z rodzaju Cherax np. lorentzi), temp. byłaby ok. 24 stopni. Zacząłem szukać w Ameryce Srodkowej, no i nie wiem, czy są jakieś ryby max. 13cm, nie jedzące roślin i którym odpowiadają wszystkie parametry ( byle by to nie były skrajności)?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
no dobrze, stwierdziłem, że jednak nic dla mnie ciekawego nie znajdę, zrezygnuję może z raków, wiem, że to nie miejsce na rozmowy o tym, ale nie chcę zakładać nowego wątku, a więc czy pundamilia jest roślinożerna?
Czytałem, że wszystkożerna, ale czy zjadłaby ewentualne mchy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Za dużo chcesz, niestety Smile Musisz się zastanowić, co Ci się na prawdę podoba. Po to jest dział Prezentacji Smile Dopasuj gatunek pielęgnic do roślinnego (a rozumiem że takie posiadasz) akwarium. Jest tego cała masa, ale pielęgnice z J. Wiktorii do nich nie należą. Celuj w SA albo Afrykę Zachodnią. Gotowego przepisu niestety nie dostaniesz, bo jak zaczniemy Ci tu wypisywać możliwości to całkiem zgłupiejesz Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(02-04-2015, 20:50 PM)piotrK napisał(a): Za dużo chcesz, niestety Smile Musisz się zastanowić, co Ci się na prawdę podoba. Po to jest dział Prezentacji Smile Dopasuj gatunek pielęgnic do roślinnego (a rozumiem że takie posiadasz) akwarium. Jest tego cała masa, ale pielęgnice z J. Wiktorii do nich nie należą. Celuj w SA albo Afrykę Zachodnią. Gotowego przepisu niestety nie dostaniesz, bo jak zaczniemy Ci tu wypisywać możliwości to całkiem zgłupiejesz Big Grin
no tak tylko chodzi o pielęgnice do moich parametrów, nie większe niż 12 cm, wiem jakie mam możliwości, a propozycję akwarium z filtrem ro mam zaplanowaną i nie ma w niej pielęgnic, wiem, że są barwniaki itp. ale ich nie planuję, chciałem mieć w akwarium pseudocrenilabrus nicholsi, ale twardość nie pasuje, wcześniej miała być Tanga lub Malawi, ale chciałem mieć roślinne, a spodobały mi się raki np. cherax lorentzi ja już pisałem, więc z filtra ro musiałem zrezygnować i zacząłem szukać w CA, choć szczerze mówiąc te ryby do 12cm niezbyt mi się spodobały, i wtedy wpadłem na pomysł , żeby pomieszać pielęgnice z Wiktorii ( tylko nie roślinożerne) z roślinami, raczej, a propo możliwości to nie zgłupieję bo siedzę w tym od wakacji i  szukałem też na obcojęzycznych stronach, a upodobania mi się tak zmieniały, że raczej mnie już nie zadziwicie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(02-04-2015, 21:25 PM)dzierlatka21 napisał(a):
(02-04-2015, 20:50 PM)piotrK napisał(a): Za dużo chcesz, niestety Smile Musisz się zastanowić, co Ci się na prawdę podoba. Po to jest dział Prezentacji Smile Dopasuj gatunek pielęgnic do roślinnego (a rozumiem że takie posiadasz) akwarium. Jest tego cała masa, ale pielęgnice z J. Wiktorii do nich nie należą. Celuj w SA albo Afrykę Zachodnią. Gotowego przepisu niestety nie dostaniesz, bo jak zaczniemy Ci tu wypisywać możliwości to całkiem zgłupiejesz Big Grin
no tak tylko chodzi o pielęgnice do moich parametrów, nie większe niż 12 cm, wiem jakie mam możliwości, a propozycję akwarium z filtrem ro mam zaplanowaną i nie ma w niej pielęgnic, wiem, że są barwniaki itp. ale ich nie planuję, chciałem mieć w akwarium pseudocrenilabrus nicholsi, ale twardość nie pasuje, wcześniej miała być Tanga lub Malawi, ale chciałem mieć roślinne, a spodobały mi się raki np. cherax lorentzi ja już pisałem, więc z filtra ro musiałem zrezygnować i zacząłem szukać w CA, choć szczerze mówiąc te ryby do 12cm niezbyt mi się spodobały, i wtedy wpadłem na pomysł , żeby pomieszać pielęgnice z Wiktorii ( tylko nie roślinożerne) z roślinami, raczej, a propo możliwości to nie zgłupieję bo siedzę w tym od wakacji i  szukałem też na obcojęzycznych stronach, a upodobania mi się tak zmieniały, że raczej mnie już nie zadziwicie
dzierlatka21, czy możesz jeszcze raz to napisać? Bo składnia i styl powodują, że post ten trzeba rozszyfrowywać niczym prozę.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Czytam to trzeci raz i dalej nie wiem o co chodzi Bezradny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
chodzi o to, że szukałem jakiś ryb, które mogłyby pasować do parametrów dla raków, ale nie wyszło, choć nadal szukam, ale zacząłem trochę odbiegać szukając ryb do moich parametrów, które mógłbym trzymać w roślinnym akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Tak sobie myślę - skoro tak zależy Ci na rakach, to możę skup się na nich? Może niepotrzebnie szukasz czegoś niezwykłego skoro i tak masz to co najbardziej Ci się podoba.

Z pielęgnicami jest różnie, niestety wiele takich, którym będą pasowały parametry wody mogą być niebezpieczne dla raków, albo odwrotnie. Z tego co widzę to C. lorentzi pochodzą z Papui Nowej Gwinei. Tam też żyją ciekawe ryby, może zwróć się w stronę akwarium biotopowego?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dziękuję bardzo, może i racja, przepraszam, że pisałem tak niezrozumiale, ale starałem się pisać jak najszybciej. Jeśli nie znajdę czegoś biotopowego, to chyba skupię się na tych pseudocrenilabrus nicholsi, bo z tego co czytałem na FishBase to twardość dla nich wynosi 9-19dh co mnie trochę mimo wszystko dziwi
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Poszukaj tęczanek, albo np. Hypseleotris compressa, albo Mogurnda mogurnda. Jest tego trochę, może nie tak dostępne jak ryby z Ameryki Południowej czy Azji, ale i tak można znaleźć ciekawe gatunki z tego rejonu. Poprzeglądaj strony ANGFA (Australia and New Guinea Fishes Association), rainbowhfish.info i wiele innych. Myślę, że znajdziesz coś, co będzie mogło żyć z rakami i w dodatku będzie z podobnego rejonu świata Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości