• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Chore pielęgnice

#21
(01-04-2015, 15:34 PM)Ryszard Ff napisał(a): Mei nie kpij prosze , Ph ponizej 7 bo gdy jest powyzej to moga byc niespodzianki z woda po podaniu Metro.

Porada typu "operacja się udała, pacjent zmarł" .Smile
Rozpuścimy metronidazol, ale centralsy trafi szlag z powodu zbyt niskiego pH. Poza tym, metronidazol działa w pH powyżej 7,0 tylko trzeba go rozpuścić średnio 3-4 krotnie więcej niż w pH poniżej 7,0.

mei napisał(a):Ale jeśli chodzi o leczenie metronidazolem, to najskuteczniejsze jest podanie leku w karmie a nie do wody.
Metronidazol jest o tyle dobrym lekiem do stosowania w "imersji", gdyż ryby go świetnie wchłaniają z wody przez błony śluzowe. Ja zawsze mam opory przed podawaniem antybiotyków w pokarmie, gdyż nigdy nie ma się  kontroli nad dawką, jaką ryba zje.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ruki , uwazasz , ze jak te rybcie beda mialy ponicej 7 Ph to trafi je szlag ? Nigdy sie dotad nie spotkalem , aby mialo to miejsce po tak malym obnizeniu Ph Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(01-04-2015, 18:17 PM)Ryszard Ff napisał(a): Ruki , uwazasz , ze jak te rybcie beda mialy ponicej 7 Ph to trafi je szlag ? Nigdy sie dotad nie spotkalem , aby mialo to miejsce po tak malym obnizeniu  Ph Smile
Żadna zmiana pH nie jest małą- przesunięcie równowagi o wartość 1,0 to tysiąckrotna zmiana stężenia jonów H3O+.

Poza tym, w przypadku leczenia ryb należy zapewnić jak najlepsze warunki wodne. Jeszcze tylko tego brakuje by organizm walczył i z chorobą i ze stresem aklimatyzacyjnym.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Ph nie obnizamy w ciagu jednego dnia , a przecietnie - ksiazkowo o 0,1 stopien dziennie. Pozostaje pytanie w jakiej wodzie sa one trzymane i ile dni nam na to zejdzie.
Jesli tak podejdziesz do leczenia to nigdy do niego nie dojdzie. Jak ja sie troszke wyznaje to praktycznie prawie kazdy lek przed podaniem wymaga zejscia do poziomu ponizej 7 Ph. Troszeczke ta teoria jest jak dla mnie naciagnieta , gdyz na ten przyklad Niemcy paletki rozmnazaja w Ph powyzej 7,5 i jakos to rowniez jest mozliwe. Ja rowniez sprawdzalem i u mnie w akwarium Paletki od Stendkera rozmnazalem w Ph 7,4-7,5 Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
I tak powstają akwarystyczne mity i bajania na temat leczenia ryb. Smile
Cytat:Ph nie obnizamy w ciagu jednego dnia , a przecietnie - ksiazkowo o 0,1 stopien dziennie. Pozostaje pytanie w jakiej wodzie sa one trzymane i ile dni nam na to zejdzie.
pH możemy obniżyć o 1 stopień nawet w przeciągu godziny, wszystko zależy jaką rybę aklimatyzujemy. Wink W Tanganice czy Malawi też byś obniżał pH poniżej 7,0 z celu leczenia?:>

Obniżenie pH poniżej preferowanego powoduje duże zmiany w fizjologii ryby, włącznie z metabolizowaniem i wydalaniem. Więcej krzywdy się zrobi niepotrzebnym mieszaniem parametrami wody, bo to jeszcze dodatkowo osłabi ryby.


Cytat:Jak ja sie troszke wyznaje to praktycznie prawie kazdy lek przed podaniem wymaga zejscia do poziomu ponizej 7 Ph.
A które to jeszcze leki ze "standardowej" apteczki akwarysty tego wymagają? Wink  Metro nie wymaga zejścia poniżej 7,0 by zaczął działać, po prostu im wyższe pH tym więcej substancji aktywnie czynnej należy podać(metro reaguje z wodą).
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
W takim razie uczylismy sie w innej szkole Smile Niegdy nie slyszalem aby metro bylo podawane w wodzie powyzej neutralnej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Być może większość informacji w necie o podawaniu metro brane jest z forów paleciarzy, którzy i tak hodują ryby w kwasie (choć nie wszyscy oczywiście). Stąd może przekonanie o podawaniu leku tylko w środowisku kwaśnym. Sam podawałem 2 razy w życiu i nie obniżałem parametru pH, chyba poskutkowało bo ryby wyszły z opresji Smile Czego i Tobie życzę!
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Wlasnie na tymze forum nauczylem sie wielu rzeczy i stosuje zawsze wedlug ich zalecen . Wiem rowniez , ze wiele farmaceutykow zachodzi w zwiazki , ktore moga byc szkodliwe Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Ryszard tylko, że „ich zalecenia” są zgoła inne. A już kuriozum jest sugerowanie, ze Paletki można rozmnażać w ph 7,5. I proszę byś się nie powoływał na forum z „paleciarzami” tylko na swoje przemyślenia bo tym pierwszym robisz czarny piar.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Nie chce mi sie polemizowac , ale sam je wlasnie w takim Ph rozmnazalem Smile Nie mozna nawet marzyc o jakis wielkich ilosciach , ale to jest rowniez mozliwe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości