• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zbiornik z rybami z wód polskich?

#61
fajny pomysł a mój faworyt to gymnogeophagus balzanii tylko gdzie to kupić ? ale rybka prze super i taka w moim stylu  Smile jakaś alternatywa już jest 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Poszukaj, nie będę już reklamował nikogo bo zaraz ktoś powie, że dostaję za to forsę. Kilka osób zarejestrowanych na forum zajmuje się importem ryb i z pewnością chętnie Ci pomogą. G. balzanii to dość regularnie importowany gatunek (jak na Gymnogeophagusa).
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
dzięki, już zapytałem wstępnie w dziale kupie sprzedam,opcja mi się bardzo spodobała,rybka bardzo ciekawa i może mi spasować po tym co poczytałem do mojego banioka,myślę że spadek w zimie temperatury delikatnie poniżej 20 nic im nie zrobi,dopytam jeszcze jak dojdzie do finalizacji decyzji,ale cały czas mi chodzą po głowie nasze cichle Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Witam wpisz sobie ta rybke w google , zobaczysz zdjecia dzikusow.....przecudo...Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
wybór jednak padł na nasze wody,dzisiaj przywiozłem pierwszych mieszkańców .....3szt pstrągów tęczowych w rozmiarze ok 18 cm ...słuchajcie po b.długiej aklimatyzacji,były brane z wody o temp. 2 stopnie w akwarium zrobiłem 14 więc chwilke to trwało,jestem wręcz zachwycony ich zachowaniem,pływają już ok 2 godzin,są niesamowite Smile zajmują całą przestrzeń zbiornika,gdyby były z importu to by kosztowały krocie,a tak zapłaciłem 7 zł + dałem gościowi 3 zł ekstra na piwko razem 10 zł póki co siedzę i nie odchodzę od akwarium,moja kobita już lekko poirytowana Smile,jak dopracuję aranżację zbiornika to założę wątek w dziale prezentacje ..inne akwaria..ale tu dla śledzących wątek będą pierwsze fotki i filmik,siedzę piszę i patrzę na baniak,szok Aparat,oby rybki się przyjęły,docelowo jeszcze okonki,jazgarzyk,strzeble potokowe,może kiełbiki,a jak się uda to piskorz lub śliż oczywiście bez przerybień,to gatunki które biorę pod uwagę... i węgorz Smile

i co najgorsze pstrążki trzeba raz do roku wymieniać na nowe,bo rosną za duże,ale jako wędkarz mam tutaj łowisko no kil więc uratuję im życie ,zawsze to dodatkowy i nowy aspekt akwarystyki Cool
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
Załóż temat foto tutaj Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67


zrezygnowałem nawet z ryb tropikalnych po tym jak zobaczyłem temp wody po wyłączeniu grzałek 16 stopni,wybór padł na nasze rybki,oczywiście pozmieniam tzn wywalę praktycznie wszystkie rośliny,dołożę  kamoli i jakieś jeszcze korzonki w lewym rogu,zamiast tej żabienicy,oczywiście neonków dzisiaj już nie ma,czyli pstrążki zażerowały Oklasky

z ryb subtropikalnych miało być !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Zajefajne... Jeżeli jesteś z okolic Warszawy to mogę wskazać Ci zbiornik w którym są kiełbie, piskorze, kozy i różanki (nie pamiętam które są pod ochroną, na pewno różanki) być może i cierniki się znajdą a nawet są niestety babki (złapałem dwa rodzaje, b.kolorowe!)... w/w ryby są z chyba najmniejszych ryb polskich. Do tego małże, ślimulce, raki i wymiatasz... 
A jak dobrze to zrobisz to wprowadzisz nowa modę w Polskiej akwarystyce (!) na rodzime gatunki Wink mnie tymi pstrazkami prawie zaraziłeś...

SZACUN dla Ciebie

Właśnie ustaliłem, że poza kiełbiem to wszystkie wyżej wymienione gatunki są pod ścisłą ochroną...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
jestem z podkarpacia,dzisiaj włśnie przed chwilka pstrążki zaczęły żerować na ochotce,aż miło patrzec ,zakładam nowy wątek w dziale inni mieszkańcy,można śledzić nowych mieszkańców i relacje,dzięki za opinie,zachowania tych ryb są niesamowite,sprzeczki o terytorium i są trzy mały większy i największy i który póki co jest najbardziej cwany......w nowym watku... zapraszam Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
Będę śledził jak sytuacja z pstrągami się rozwija. Jeśli można to dam link do Twojego wątku: http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=5490
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości