• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mój pierwszy fish room

a ja sie bałem stawiac mój kubik w całym pokoju... ahhh Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Chciałem zapytać o wentylację, widziałem na zdjęciach wentylator, czy on jest z higrostatem?
Jeżeli tak to chciałbym poznać Twoją opinię o takim wentylatorze, jak to się sprawuje jaką ma to regulację itd.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(22-10-2015, 17:52 PM)filas napisał(a): Chciałem zapytać o wentylację, widziałem na zdjęciach wentylator, czy on jest z higrostatem?
Jeżeli tak to chciałbym poznać Twoją opinię o takim wentylatorze, jak to się sprawuje jaką ma to regulację itd.

Tak jak opisałem wentylator jest z higrometrem.
Nie mam zbyt dużo czasu teraz więc bardzo krótko.
Wentylator kupiłem w Leroy merlin ale pewnie można kupić w każdym markecie budowlanym. Kosztował ok 80 zł fi chyba 125 mm, posiada higrometr, który reguluje się potencjometrem umieszczonym na obudowie, nie ma żadnych wskazań typu wyświetlacz (ja mam higrometr w tym pomieszczeniu i ustawiłem na potencjometrze aby się załączał przy 55%). Jestem zadowolony z tego wentylatora, działa bez zarzutów.
Jak jesteś bardzo zainteresowany to postaram się odszukać jaki to konkretnie model.
Przy zakupie powinieneś zwrócić uwagę na łożyska, na hałas i standardowo im większe fi tym lepiej ale tu trzeba dobrać do pomieszczenia (m3).
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Marian , pompka aquaela którą kupiłeś na jakie fi ma wyjścia na wężyki? Jeżeli na fi6 to wszędzie prowadziłeś taką grubością wężyka?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(07-12-2015, 22:38 PM)tatakuby napisał(a): Marian , pompka aquaela którą kupiłeś na jakie fi ma wyjścia na wężyki? Jeżeli na fi6 to wszędzie prowadziłeś taką grubością wężyka?

Tak Łojciec fi6 i wszędzie rozprowadzony jest taki właśnie. Tak jak widać z pompki do rury, która jest od podłogi do sufitu a później na każdym piętrze szybkozłączki i takim samym wężykiem do kominów do każdego baniaka.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Marian powiedz mi jakie masz PH w baniakach przy takiej filtracji? Czy ten system nie pownosi PH? Mierzyłeś , sprawdzałeś?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jeżeli chodzi Ci o to że przez ruch tafli wody oraz napowietrzenie woda nie zakwasza się zbytnio przez CO2, to muszę potwierdzić że niestety tak jest. Kominy tlh mega efektywnie napowietrzają wodę i często widać że te najmniejsze bąbelki, które powstają w kominie, wpadają pod wodę i wcale się nie rozpuszczają. A są prawie tak małe jak te tworzone przez dyfuzor. Woda jest prawdopodobnie maksymalnie nasycona tlenem.

Co nie zmienia faktu, że jeżeli zakwasimy wodę szyszkami, torfem czy kwasem to woda pozostanie kwaśna. Nawet jeżeli ustawimy i 3 kominy Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak Łojciec mierzyłem i komin moim zdaniem nie jest bardziej efektywny jeżeli chodzi o napowietrzanie w stosunku do spływu filmowego jaki stosuję w 720-tce (przypomnę to świetny patent galimedesa). Parametry są różne w różnych baniakach najmniesze pH jakie mam w fishroomie to 5,8 i jest stabilne jednak jest to BW z prawdziwego zdarzenia nic nie widac :-).
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Massacra, dałbyś radę wrzucić fotkę tych pokrywek do karmienia co widziałem u Ciebie? Muszę pokazać szklarzowi bo nie wie o co mi chodzi.
Chcę sobie zrobić takie same ale w szkle gr. 4 mm Smile
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
[b]massacra,[/b]


Mam pytanie, po co te uszczelki dawałeś skoro ta siwą złączka wchodzi bardzo pasownie w tą białą rurę ?!
Pozdrawiam,
Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości