• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: akwarium 240 l, co i jak

#11
Ok rozumiem, to zostaję przy błękitnej z tym że nie bardzo wiem jak moje parametry wody dla nich są nieodpowiednie?
wg kilku stron akara ma mieć ph w okolicach 7 a twardość 7-12 N. To ja w kranie mam taką wodę...

A da się w jakiś sensowny sposób połączyć Akarę błękitną z Akarą z Maroni ? Czy przy hodowli tych ryb wymagane jest trzymanie w parach czy możliwe jest też robienie stada? Jak lepiej... Dużo pytań ale wolę się teraz doinformować niż później płakać że ryby pozdychał/wytłukły się.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Nie wiem z jakich stron korzystasz, ale może zerknij na fishbase.org oraz seriouslyfish.com - to jedne z najrzetelniejszych kompendiów wiedzy o rybach.
Odnośnie łączenia tych dwóch gatunków, to trzeba najpierw rozeznać, czy przypadkiem nie będą się chciały krzyżować.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
zdecydowałem się zrezygnować z dodatkowego oświetlenia i butli co2 (i tak te rośliny które bym chciał mieć się przy pielęgnicach nie uchowają) a w zamian tego kupię filtr RO. Obecne parametry mam następujące, PH 6,5-7,0, twardość 8[sup]0[/sup]n. Czy zakwasić wodę do 5,5-6,0 i obniżyć twardość do 3-4 ?
Poczytałem również te strony i wychodzi na to że jeżeli błękitna będzie miała błękitnego samca to szansa na krzyżowanie jest nikła, to samo akara z maroni.
Btw. bardzo dziękuję Martinezio, Ruki i całej reszcie za pomoc Smile
Jeszcze jedno, jest sens kupować filtr unimax 500 z przepływem 1500l/h za 600 zł? Można kupić chwalone ostatnio chińczyki z tym samym przepływem i pojemnością za 200 zł...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Kup JbL E1500 za 350 taki sam przepływ jak ten za 600 i  będzie akurat Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Na przepływ Hinczyka nie patrz tzn nie wież co piszą ,posiadam dwa Hinczyki 1000L/h i przepływ jest grubo przesadzony ale filtry jako biologi sa super Smile
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Chyba że mówimy tu o tych wewnętrznych- one IMO dmuchają mocniej niż jest napisane. HJ-1122 po włączeniu zaraz rzuca roślinami,piaskiem i całym syfem po akwarium w taki sposób że wiruje on od szyby do szyby.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Witam po przerwie,
udało mi się wreszcie dostać akwarium, niestety nie takie jak chciałem. Posiadam 250 l 100x50x50, zbiornik mam już zalany 3 tyg, parametry wody ph 6-6,5 gh 2-3, także udało się to ustabilizować. Póki co nie ma w nim nic oprócz wystroju Smile i teraz planuję obsadę. Zastanawiam się nad:
-parka skalarów
-akara błękitna (1.1)
-akara z maroni (1.1)
-15 bystrzyków
-8 kirysków
Zrobiłem mnóstwo kryjówek, wygospodarowałem dno tak jak się tylko dało po to żebym mógł wsadzić 2 gatunki pielęgnic.
Filtracja wew 2000l/h a zew to fluval 405
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości