• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paralabidochromis sauvagei (Kribensis Rock)

#1
Cześć, zakładam temat bo strasznie mało jest konkretnych informacji o rybie z tytułu... Interesuje mnie jakie rozmiary osiąga, czym się żywi i w jakim minimalnym zbiorniku można ją trzymać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
https://www.ciklid.org/artregister/artre...hp?ID=1778
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
MatiK ta ryba dorasta do dość sporych rozmiarów 12-15 cm.
Znajdowałem samce dorastające nawet ponad 15 cm. Poniżej zdjęcie 14 cm samca. 
Żywią się przede wszystkim owadami i ich larwami jak wszystkie Paralabidochromis
Zbiornik dla nich minimum 120 cm i 300 litrów.
Występuję w kilku odmianach geograficznych, których nie należy krzyżować. Polecam jednogatunkowy zbiornik z 8-12 rybami tego gatunku. 

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(12-11-2014, 21:12 PM)Sendog napisał(a): MatiK ta ryba dorasta do dość sporych rozmiarów 12-15 cm.
Znajdowałem samce dorastające nawet ponad 15 cm. Poniżej zdjęcie 14 cm samca. 
Żywią się przede wszystkim owadami i ich larwami jak wszystkie Paralabidochromis
Zbiornik dla nich minimum 120 cm i 300 litrów.
Występuję w kilku odmianach geograficznych, których nie należy krzyżować. Polecam jednogatunkowy zbiornik z 8-12 rybami tego gatunku. 

Ok, bardzo dziękuję za info Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A tak jeszcze zapytam o to samo w stosunku do Pundamilia Nyererei. Jak wyglądałoby trzymanie Pundamilii z Kribensis Rock w 300 litrach?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dieta bardzo podobna ale trzeba podawać więcej planktonu
Myślę, że można je z powodzenim połączyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dzięki za odpowiedź, mam w domu biotop Malawi, ale strasznie mi się podobają te "wiktorianki" Wink będę musiał robić podchody na drugie 300 litrów :p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Raczej tak bo zbiornik który posiadasz jest stanowczo za mały - powodzenia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Posiadam 300 litrów, ale już zapełnione przez Malawi więc nie będę ani mieszał, ani na razie wymieniał obsady, ta 112, o której do Ciebie pisałem Sendog, to taki niespodziewany spadek, który dostałem z filtrem. Chciałem się tylko upewnić co do tych Kribensis... Kurcze, nawet w naprawdę dobrym sklepie akwarystycznym trzeba uważać na sprzedawców, niby goście ogarnięci, wiedzą co i jak, a właśnie ostatnio próbował mi wcisnąć Kribensis Rock do 112...  Sprzedawca to sprzedawca. Pozostaje tylko czekać, tak jak napisałem wyżej, na możliwość ulokowania kolejnej 300 i zaproszenia do niej Jeziora Wiktorii Wink dzięki za porady.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości