• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Regał 161 x 62 x 237 cm

#11
odnośnie odpowiedzi nr.2 - tak to jest nadgorliwość i to nieuzasadniona/niepotrzebna Smile

odnośnie odpowiedzi nr.1 - na instalację nie potrzebujesz aż tyle miejsca!!! piszę aż bo 10 cm ogółem to sporo przy takich szkiełkach
do tego dwie szerokości profili 35mm i masz już całkiem sporo miejsca niewykorzystanego/straconego !!!!!!!

Sytuacja dla mnie wygląda bardzo prosto - wykuwasz wnęki w ścianach i osadzasz w nich profile od ściany do ściany, bez spawania i pitolenia się z regałem, otrzymujesz "półki" od ściany do ściany, zamawiasz szkiełka o 30mm węższe i dosuwasz do jednej ściany żeby uzyskać przy drugiej wolne miejsce na instalacje.

Tyle z mojej strony, zrobisz i tak inaczej Big Grin
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(19-10-2014, 20:48 PM)filas napisał(a): odnośnie odpowiedzi nr.2 - tak to jest nadgorliwość i to nieuzasadniona/niepotrzebna Smile

odnośnie odpowiedzi nr.1 - na instalację nie potrzebujesz aż tyle miejsca!!! piszę aż bo 10 cm ogółem to sporo przy takich szkiełkach
do tego dwie szerokości profili 35mm i masz już całkiem sporo miejsca niewykorzystanego/straconego !!!!!!!

Sytuacja dla mnie wygląda bardzo prosto - wykuwasz wnęki w ścianach i osadzasz w nich profile od ściany do ściany, bez spawania i pitolenia się z regałem, otrzymujesz "półki" od ściany do ściany, zamawiasz szkiełka o 30mm węższe i dosuwasz do jednej ściany żeby uzyskać przy drugiej wolne miejsce na instalacje.
OkokOkokOkokOkokOkokOkok

Daj regał na całą szerokość ściany bo potem będziesz pluł sobie w brodę. Pomijam już aspekt estetyczny - bo akwaria na całą szerokość ściany zawsze wyglądają lepiej - ale przede wszystkim 10cm to zawsze 10cm.

A co do wzmocnienia podłużnego - daruj je sobie. To tylko większe szanse na to, że regał poskręca się przy spawaniu. Nie utrudniaj sobie Wink O ile rzecz jasna nie zrobisz tak jak napisał Filip... Profile do dziur w ścianie i do przodu. Połowa sklepu Tillmanna jest oparta na takim rozwiązaniu - i jakoś stoi. Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(19-10-2014, 20:48 PM)filas napisał(a): Tyle z mojej strony, zrobisz i tak inaczej Big Grin
A wiesz, że możesz się zdziwić. Zabiłeś mi ćwieka, próbowałem uniknąć spawania bo zamawiać u nikogo nie zamierzam a samemu to muszę się włóczyć po ludziach bo warunków i sprzętu nie posiadam i nawet rozglądałem się za gotowym regałem. Także muszę wszystko na nowo przemyśleć jeszcze i może faktycznie zrobię od ściany do ściany tylko nieco inaczej jak zaproponowałeś no ale na to cza się z tematem przespać Smile. Dzięki Wink
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Będziesz murował zamiast kuć? Tongue
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości