• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akara Pomarańczowopłetwa- płeć

#1
Cześć wszystkim.
Mam pytanie. Czy jesteście w stanie rozróżnić płeć tej pielęgnicy ? Ma ok 5 cm długości. Z góry dzięki.


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak dla mnie- Samiec.

Dwadzieściaznaków.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Mam doświadczenie z tymi rybami gdyz mam je w swoim akwa i odchowalem już pare miotów młodych.moim zdaniem przy tej wielkości ciężko jeszcze stwierdzić na 100%.Intensywny kolor pomarąnczowy na końcówkach pletw wskazuje na samca ale nie ma on jeszcze ich wydlużonych i zaostrzonych!Płetywy,które są za pokrywami skrzelowymi u samca są intensynie żółte a u samicy jakby bezbarwne.Na dany moment obstawiałbym na samicę!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzięki za odpowiedź. W sklepie sprzedawca mówił, że na 100% samiec. Zobaczymy co z tego wyrośnie. Kolega miał samą samice którą musiał oddać bo zaczęła składać ikrę (przez co stawała się bardzo agresywna) mimo, iż w akwarium nie było samca. Dlatego też chciałem samca.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Kilka dodatkowych zdjęć. Może ułatwią identyfikację.


Załączone pliki Miniatury
           

.jpg   aka3.jpg (Rozmiar: 8.63 KB / Pobrań: 172)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Po co Ci jedna ryba? Dla kolorów?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(12-10-2014, 22:46 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Po co Ci jedna ryba? Dla kolorów?
Ma ładnie wyglądać i działać odprężająco.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Trudno ocenić, bo ryba jest młoda, ale możliwe, że wyrośnie z niej samiec. Musisz poczekać Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ostatnie zdjęcia faktycznie bardziej przypominają samca,jednak przylączam sie do opinii,żeby stwierdzić na 100% trzeba jeszcze poczekać niestety!Z plcią u pielęgnic tak już jestSmileNajlepiej mieć grupkę mlodych i wtedy one inaczej się wybarwiają i zachowują(np dominują).Taka jest moja sugestia ale każdy ma swoje koncepcje więc nic na silę!Te ryby są bardzo ciekawe i piękne!

Tak dodając to moja samica nie jest agresywna wobec innych współmieszkańców!Jedyny przejaw agresji okazuje przy tarle wobec samca odganiając go czasamiSmile
gdy jest zbyt namolny!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dzięki wszystkim jeszcze raz za opinie Smile Poczekam i zobaczę co z tego łobuza wyrośnie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości