• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Choroba nowych P. fenestratus

#21
Nie ładnie tak kogoś oceniać!Chodził mi o to,że nie mogę kupić testu ponieważ całymi dniami  pracuję a w nocy sklepy są pozamykane!!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Alledrogo jest otwarte 24/7/365 Tongue
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Allegro, sklepy internetowe, nie ma problemu dla chcącego. To nie średniowiecze. Jak Cię ktoś dobrze nie "kopnie" to tak będziesz trwał w bezsilności, a ryby będą zdychać. Ech... Podmian także nie robisz? Bo ja w problematycznym zbiorniku robiłabym podmiany codziennie, po 10-15 %. Samym pisaniem na forum nie zmienisz nic i nie uratujesz ryb!

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Dzięki za rady!Skoro tu piszę to ryby chyba są dla mnie ważne??!Jeśli chodzi o podmiany to ktoś kto wydaje opinie na mój temat,niech uważnie przeczyta post od początku,ponieważ tam jest odpowiedz a nie zadaje głupie pytania!DokuczaczTo forum i post służą  do poszeżania wiedzy o rybach a nie do wzajemnego oskarżania się!!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Skoro jesteś z Wawy postaraj się znaleźć na stronie wodociągów zawartość NO3 w Twojej wodzie kranowej. Będzie tam figurowało prawdopodobnie jako azotan/y. W stolicy nie ma na ogół z tego co się orientuję problemów z wysoką zawartością, ale mogą być jakieś wyjątki. To pozwoli Ci oszacować zasadność podmian i zorientować się nieco w sytuacji do czasu nabycia testów.
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Według danych z mojej gminy pomiary wody wynosi:NO3-3,O mg/l
NO2-0,03 mg/l a  NH4-0,10 mg/l.W moim sklepie zoologicznym nie robią testów wody(dzwoniłem).Jak proponujecie robić te podmianki wody?Jakie kupić testy bo już tyle wątków przeczytałem i nie wiem?Jedni proponują paskowe a inni kropelkowe,komu wierzyć?jakiej firmy są najlepsze?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Kropelkowe JBLa.
Zmień sklep Wink
Codziennie 10%
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
W akwarium ogólnym ryby są na 100% zdrowe.W sklepie przeżyła 1 ryba,moje padły wszystkie 4 szt.Sprzedawca zidentyfikował chorobę jako flexibakteriozę.Wątek uważam za zammknięty.Dziękuję wszystkim za dobre rady
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości