• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Problem z herbatka.

#11
Zrobiłem test Ph wody i wychodzi mi że nie jest aż tak kwaśna i od wyjściowej RO woda w zbiorniku ma 6,4 RO natomiast 6,8. Więc jednak rośliny powalił niedobór światła dziś dołożyłem jeszcze jedną świetlówkę efekt jest jak bym miał CWSmile może i fajnie ale walorów kolorystycznych ryb to prawie nie widzęSad. Muszę kupić dwa naświetlacze żeby zwiększyć efekt, jeśli to nie pomoże to jeszcze przepuszczę wodę przez węgiel. chociaż wychodzi na to że parametry w tym akwarium są bardzo dobreSmile Twardości nie mogę stwierdzić, może wina testów a może to że już mają trochę czasu firmy zoolek tak że chyba w miarę niezłeSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Mówiłem Ci :-) Trochę wysokie ph daje ci ro. Zmierz sobie, jeżeli tak nie robiłeś, wartość ph w wodzie bezpośrednio wchodzącej z filtra :-)

Swoją drogą... Cały czas żyje w przekonaniu że węgiel akt. zabija biologię w filtrze ^_^
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ja mam podobną sytuację u siebie - dwa duże korzenie graba które tragicznie zabarwiały wodę na początku. Walczyłem z tym podmianami i aktywnym węglem. Podmiany dają duży efekt na krótko a wegiel powodował że woda zabariwała się nieznacznie wolniej. 
Teraz po ponad pół roku ni ebarwią wody już tak tragicznie, a "tylko" bardzoSmile
Przestałem z tym walczyć, i tylko co tydzien konsekwentnie 30% wody podmieniam. Nawet żonie się ta herbatka spodobała w końcu - wygląda bardziej naturalnie.


Generalnie grab bardzo mocno i bardzo długo barwi wodę i nic się z tym nie da zrobić na dłuższą metę.

Ostatnio podniosłem GH (nie ruszając KH) do około 6 i mam wrażenie ze woda się jakby bardziej przejrzysta zrobiła, choć nie bardzo potrafię znaleźc jakiekolwiek logiczne wytłumaczenie tego faktu. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości