• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zaplanowanie Akwa 300L (od podstaw)

#11
Autorze wątku ogarnij się. Kiryski i zbrojniki występują w ameryce południowej, więc skoro oddzielamy te biotopy to znaczy, że są między nimi znaczące różnice.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(26-07-2014, 10:41 AM)sl4y napisał(a): Witam. Raczej bedzie za mały zbiornik dla tych dwóch par: niebieskich i zebr. Zbrojników bym nie dawał (nawet nie podejdą do złożonej ikry), dał bym za to stadko zwinników ogonopręgich - poradzą sobie z narybkiem. Zieleninę można posadzić - tylko z dala od kamieni (kopią przy nich składając po tym na nich ikrę)
Nie zgadzam się z tą wypowiedzią, dwie pary ty w takim akwarium dadzą radę tylko musisz z głową go urządzić.
A co do zbrojników może i w dzień ikry nie opędzlują ale noc jest ich chociaż jak w połowie ograniczą liczebność narybku to już plusSmile
A co do zwinników to przede wszystkim wy obgryzają rośliny nawet anubiasy i to już nie pielęgnice będą problemem jeśli chodzi o rośliny tyle z mojej stronySmile

(27-07-2014, 15:17 PM)maskotus napisał(a): Autorze wątku ogarnij się. Kiryski i zbrojniki występują w ameryce południowej, więc skoro oddzielamy te biotopy to znaczy, że są między nimi znaczące różnice.
No podział ryb na biotopy to już inna inszość. Dla mnie zbrojniką to nie zaszkodzi ale kirysków nie łączył bym z żadnymi PielęgnicamiSmile .
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Tak więc odpuszczę sobie zbrojniki i kiryski, ale też nie zależało by mi na tarle tych ryb.
Co do zwinników ostropręgich, to nie moja bajka Smile Nie podobają mi się tego typu ryby, są dla mnie przeźroczyste, nijakie. 

Zostanę przy Rocio oraz Zebrach. Smile  Co do urządzania, myślę że nie będę mieć z tym problemów. Mam zamiar postawić na środku akwarium jeden duży główny korzeń, bądź dwa mniejsze, oraz ustawić je tak aby rybki mogły sobie śmiało go podkopywać. 

Mam tylko nadzieję że nie będę mieć problemu z zakupem Rocio na terenie Wrocławia. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jeżeli juz 2 pary, to może Thorichthys meeki i Archocentrus multispinosus.
Mniejsze, łagodniejsze, i do tego Xiphophorus hellerii. 
Rocio oraz Zebry - zdecydowanie za mała powierzchnia, nie róbmy ringu z akwarium.
Rocio w czasie tarła a poza, to tak jak Dr. Jekyll and Mr. Hyde.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Kwestia tego co się komu podoba dla mnie niema ładniejszej pielęgnicy od Rocio, ale osobiście dobrał bym coś innego za zebry ale to moje zdanie, a do agresji rocio głosy są podzielone ja na nie nigdy nie narzekałem ale owszem trzeba do nich podejść z rozsądkiemWink
Pozdrawiam.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Cytat:dla mnie niema ładniejszej pielęgnicy od Rocio
+1 Big Grin

Tak jak wcześniej już pisałem pielęgnice m.in Rocio oraz Zebry nie są mi obce, oczywiście że każda różni się charakterem i osobowością. Nigdy nie dopuścił bym do tego aby moje akwarium stało się takowym "ringiem". Do założenia akwarium, oraz obsady podchodzę bardzo rozważnie. Na dniach zamawiam szkło + szafkę + pokrywę (proszę tylko o podpowiedź która będzie odpowiedniejsza 2x30W oświetlenie, czy 4x30W?). Tak więc do obsadzenia akwarium mam jeszcze trochę czasu, nieco mniej cierpliwości, bo już nie mogę się doczekać, ale jednak ważne jest aby robić wszystko z rozsądkiem i bez pośpiechu. 


Cytat:Jeżeli juz 2 pary, to może Thorichthys meeki i Archocentrus multispinosus.
Mniejsze, łagodniejsze, i do tego Xiphophorus hellerii. 

Nie przepadam za wyglądem oraz kształtem Meeki. Pielęgnica Miodowa, zdecydowanie odpada. 
Co do mieczyków, myślę że w przyszłości mogą zrobić za pokarm dla samca Rocio. Smile
Ale bardzo dziękuję za sugestie. 


@Edit
Hmm, w sumie mam dylemat oraz pytanie. 
Które oświetlenie będzie najodpowiedniejsze dla planowanego prze ze mnie akwarium, roślin nie planuję zbyt wymagających m.in. Anubiasy itp. A mianowicie 2x30W T8? Czy 4x30W T8? Czy 2x39W T5? 
Wydaje mi się że Rocio które będę mieć na 99,9% nie przepadają za zbyt dużym natężeniem światła. Nie mam na ten temat zbyt dużej wiedzy, dlatego wolę pytać.Smile
Czekam na odpowiedź. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Głupio tak pisać post pod postem, ale jutro mam w zamiarze zamówić zestaw wraz z pokrywą, dlatego do tego czasu muszę znać odpowiedź Smile
"Które oświetlenie będzie najodpowiedniejsze dla planowanego prze ze mnie akwarium, roślin nie planuję zbyt wymagających m.in. Anubiasy itp. A mianowicie 2x30W T8? Czy 4x30W T8? Czy 2x39W T5?" ? Smile
Oraz gdzie polecacie kupić niedrogo żwir (1-3mm) do akwarium? 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Żwir 1-3mm czyli piasek ? Wink 
W markecie budowlanym - piasek do piaskownic. 
Z tego co widziałem na YouTube Rocio w zachowaniu są zupełnie inne niż Green Terror - trzymają się blisko dna i według mnie dobrze wybrałeś. GT pływa po całym akwarium i 120 cm może być za mało. 
Nie myślałeś o standardowej 375 l ? 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Standardowe 375L - 150x50x50 nie zmieści mi się do pokoju Sad
Po przestawieniu mebli zrobi mi się idealna luka na ustawienie 120cm a za nią zostanie 2-3cm do drzwi, więc 120cm to jest totalne maksimum.
Wydaje mi się że jest również drobniejsza granulacja od 1-3mm którą tworzy piasek Tongue Dlatego myślę że 1-3mm drobny żwir będzie idealny dla pielęgnic lubiących kopać w podłożu. Nie znaczy to że masywne Rocio nie poradziły by sobie z kamienistym podłożem, czy nawet z ozdobnymi kamieniami ^^

Co do Akary Pomarańczowo płetwej, są przepiękne, ale nie chcę się stresować że mogły by coś zrobić innym mieszkańcom 300L zbiornika Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
BlueJack - jeśli już chcesz robić baniak od podstaw to zacznij proszę od podstaw.
Nie mieszaj biotopów, a zdecyduj który chcesz. Albo akary i SA albo rocio i CA.
Nie pisz proszę już więcej jak to Ci się ryby wybijały w 112 l bo to masakra jest - rozumiem, że to było dawno, że wiedza nie ta ale teraz masz już nieograniczony dostęp do wiedzy i doświadczenie jak nie należy łączyć ryb także przy nowym baniaku wykorzystaj to.

akwarium to nie natura i to co miałeś to nie był dobór naturalny.

Z doświadczenia: ja mam taki baniak i mega wanna to to nie jest Smile
Rocio plus zebry to za dużo. Lepsze była by kolonia któregoś z cryptoherosów i nie wiem czy koniecznie zebry.
To są terytorialne i silne ryby i możesz mieć niestety powtórkę z dawnych lat.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości