• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada narożne 360l.

#51
Dzięki koledzy za propozycję ale zostane przy CA, początki z pielęgnicami więc chciałbym jak najmniej ingerować w parametry wody, bałbym się że coś skopie i rybki się nie zaklimatyzują, może z czasem pójdę krok do przodu, ale wtedy na pewno ze dwa razy większy baniak i Pawieoka. Na dzień dzisiejszy zostaje Eliota/Meeka może Sajica - jutro idę do zoologicznego zamówić rybki, myuślę że 5-6 młodych bo w czwartek wybierają się po towar. Zobaczymy co będzie dostępne...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
(15-07-2014, 14:29 PM)rafau napisał(a): A jaki to zbiornik, Szkodniku? Coś nie pasują te proporcje, zwłaszcza, że kran z RO mieszasz w taki sposób. Ja jakiś czas temu (gdy musiałem jeszcze zbijać ph Smile ) lałem 75L RO i 25L kranu przy podmianie w 450L i wcale tak ładnie ph nie szło w dół. Aż zacząłem szukać przyczyn w mediach filtracyjnych i wystroju zbiornika ale wydawało się, że nic nie wpływa na parametry.
 baniak 112

Może dlatego , że woda już jest "zbita" od prawie roku  do wymaganych parametrów i moje podmianki ją tylko stabilizują , a może mam niskie KH ... Nie wiem ,ale ufam kropelkom JBL .

Ofkoz na starcie , żeby parametry ruszyć RO było dużo dużo więcej (chyba 30 litrów RO / 70 litrów "starej" przy restarcie - w Twoim akwarium było by to odpowiednik 125 l RO na restart Smile)


norbino zabwa z wodą nie taka straszna , grunt to trzymać stabilne parametry Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
 A ja powiem - naskalniki wężogłowe. Możesz zrobić naprawdę konkretny krajobrazik dla nich w takim baniaku, bo zmieścisz większe i w miarę wysokie skały. Mała kolnia Julidków będzie w dechę, szczególnie że nie są jakieś małe (7cm).

Ogólnie na akwaria narożne należy zmierzyć dłouższy bok akwarium i wziąć 3/4 tej wartości jako "efektywną" długość zbiornika. Wtedy wystarczy odnieść tą wartość do akwariów prostokątnych i będziesz wiedzieć z jakim kalibrem masz do czynienia. Przykładowo akwarium 100x80x50 narożne to jakieś 260 litrów wody, ale w praktyce wchodzą do niego jak do 112l ;]. Różnicą jest ilość ryb, ale ich kaliber pozostaje taki sam.

Czyli wg mnie niestety raczej odpadają Ci CA, a na pewno w większej ilości. Chociaż pewnie parka meek, albo parka HRP nie byłaby taka zła ;].
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości