• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: obsada 540l

#1
Video 
Witam wszystkich milosnikow pielegnic.Po 4 latach przygody z malawi nadszedl czas na zmiane biotopu.Zbiornik 540l(150*60*60)Zwracam sie do was z prosba o porade w sprawie obsady.Osobiscie chce pielegnice amerykanskie ,biotop blizej nieokreslony.Moje wyobrazenia to dobrana para jakiejs pielegnicy ktora dorosla by do 30-35cm plus ewentualnie jakies inne pielegnice.Czekam na propozycje.Wszystkim chetnym mi pomoc wielkie dzieki:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bo i pomysł nie przejdzie , chyba , że od razu dobrana para czy z SA czy CA i tylko aby rozmnożyć Smile . Fajny baniak także idź w gatunki małe/średnie .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Opcja z kilkoma gatunkami średnimi lub małymi jak naajbardziej jest do przyjęcia.Wielkości ryb które wcześniej podałem być może  nie mają racji bytu w moim baniaku ale wiąże sie to tylko z moją niewiedzą w tym temacie dlatego też pytam aby nie popełnić błędu.Ile cm ma mieć ryba żebym mógł uważać ją za średnią?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzięki kolego za odpowiedz bardzo mi pomogłeś teraz wiem zaczym mam się mniej więcej fozglądać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Za Krzyśkiem S z małym zastrzeżeniem, że ja osobiście nie łączył bym cryptoherosów ze sobą - prawdopodobieństwo krzyżowania się gatunków oraz to, że są agresywne w stosunku do siebie.

W parze z Rocio dałbym C. cutteri zamiast nikaraguańskich.
Nie łączył bym również cutteri z nikaraguańskimi zamiast cutteri nanoluteusy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Krzysiek "znacznie większym" Smile to zmienia postać rzeczy. Ale jako całość się z Tobą zgadzam.
podany wymiar jest tylko trochę większy od mojego zbiornika, a to nadal szału nie ma.
Najczęściej akwaryści dopiero na własnej skórze przekonują się co to znaczy pielęgnice z CA Smile

Nawet rzekomo łagodne HRP mają dość wysoki poziom agresji.

P.S.

Jeśli możesz to poproszę Cie o wypowiedź w moim temacie.

Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
https://www.youtube.com/watch?v=EBauAuv9...e=youtu.be - u mnie tam mix pływa managuańskie i oscary blisko 2 lata,są tarła i nic się nie dzieje,praktycznie w takim zbiorniku jak twój,filmiki z młodymi tez wstawiałem,ale uważaj bo pary ryb nieda się trzymać w takim zbiorniku Big Grin
- proszę,z któryms tam tarłem jakiś czas temu,reszta ryb spokojnie spbie pływała,rodzice stali przy młodych,dziwne,bo powinny się powybijać,bo akwarium za małe
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
ehh cornholio - bez komentarza.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości