• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pilna pomoc

#31
A ja proponuję Chloraminę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
A powiedz Ruki jest jakaś różnica pomiędzy Virkon a Virkon S bo mi tylko ten drugi wyskakuje w google? Możesz jeszcze napisać jak go zastosować w akwa,tzn. w jakiej ilości na 375l, zastosować w zbiorniku kompletnie wyposażonym(by zdezynfekować wszystko jednocześnie) czy piasek lepiej wyjąć i wyprażyć?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Jest i Virkon i Virkon S(obydwa wyskakują w Google Wink ). W sumie to nazwy chyba zależą od docelowego stosowania i różnią się pewnymi proporcjami substancji aktywnych. Najłatwiej Ci będzie zdobyć Virkon S, jego zastosuj w stężeniu 2% przez 60 minut.
Przy cenach piasku IMO nie ma się co bawić tylko lepiej kupić nowy.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Dziękuję za odpowiedź. Powiedz czy dobrze zrozumiałem: stężenie 2% czyli 20gram na litr wody; czyli na akwarium 375 litrów będę potrzebował 750dkg i takim roztworem akwarium ma stać zalane 60min? Czyli będę potrzebował 37,5 opakowania( sprzedawane są po 20dkg lub 5kg)  za 22 do 27zł (takie ceny znalazłem na allegro) wychodzi kolosalna suma, chyba ,że kupię 5kg ale to też 410zł-strasznie dużo... Chyba,że coś źle zinterpretowałem lub policzyłem ,matematyka nigdy nie była moją mocną stronąZawstydzony
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Dlatego taka dezynfekcja średnio się sprawdzi, lepiej wszystko dezynfekować w mniejszych pojemnikach. Nie pójdziesz aż tak bardzo w koszta.
Zbiornik wystarczy że przetrzesz od wewnątrz roztworem i zostawisz do wyschnięcia.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości