• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Regał 150cm

#51
Solti a pochwalił byś się jak zamocowałeś oświetlenie? Dałeś wzdłużnym dodatkowy profil czy coś? A i jeszcze interesuje mnie ta opcja wkładania i wyciągania tła strukturalnego, jak dobrze zrozumiałem z za baniaka? Całość tej klapy bocznej jest ciekawa. Big Grin 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
[Obrazek: a59594bb5230c16bac84b7ad0fdb5c64.jpg]

Mam dwie instalacje. Pierwsza stworzona na początku to gu10. Druga to rury t8. Przestawilem sie w między czasie na inne oświetlenie. Mocowanie to wkręty i gorący klej z pistoletu.

A tlo to folia za baniakiem. Nie moge teraz tego wyjac i wygląda badziewnie Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Wkręty i klej powiadasz, Zawiele tego wkręta w taka płytę nie wkręcisz dlatego pytam jak by umocować ciężkie naświetlacze w takim regale ( cięższe od GU10). Tła nie musisz wyciągać jestem tylko ciekaw jak to rozwiązałeś bo miejsca tam raczej nie wiele a i mocowanie tej bocznej "dykty" pewno jakoś po swojemu rozwiązałeś Big Grin takie zmienne tło dobra sprawa hmm a jak by za baniakmi zostawić więcej wolnego miejsca na takie tła z pianki itp myślisz miało by to sens? 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Mam pytanko do Ciebie jakich wymiarów masz klapy w regale ? Klapy są z płyty meblowej 18mm ? Pamiętasz może jakich śrubek użyłeś do montażu zawiasów ? Te wszystkie pytania ponieważ zamontowałem swoje klapy o wymiarach 161x30x1,8 cm i użyłem śrubek 2,5x20mm i zastanawiam się czy na dłuższą metę to da radę. Śrubki w płytę wchodziły jak w masło i mam pewne obawy. Jak to u Ciebie wygląda ?
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Klapy są z płyty meblowej 18mm - 162x20. Użyłem zawiasów taśmowych czy tam listwowych - w jednym kawałku. Wkręt idzie w każda dziurę i były to 3x12mm albo 16mm. Przy tej ilości wkrętów i otwieraniu kilka razy dziennie nic sie nie dzieje. W regale 100cm to samo miałem zrobione. Wkręt mam co 10cm. Przy tej ich ilości może wisieć na tym spokojnie 30cm i pewnie więcej klapy na 160cm.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
(26-01-2015, 23:46 PM)soltarus napisał(a): ...Przy tej ich ilości może wisieć na tym spokojnie 30cm i pewnie więcej klapy na 160cm.
 
Solti u mnie na zawiasie taśmowym wisi klapa o wymiarach ok. 35-40cm x 180 cm, też z meblówki. Właściwie są to dwa skręcone razem elementy o łącznych wymiarach takich jak podałem z racji specyficznej pokrywy akwarium, ale to akurat jest nieważne, ważne że swoje to waży a ten zawias jest pieruńsko wytrzymały, u mnie funkcjonuje to już 8 lat.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Tak jak mówisz Smile W ogóle ten zawias jest jak papier, ale po złożeniu wszystkiego w całość staje się super mocną konstrukcją Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Dzięki, trochę mnie uspokoiliście i mam nadzieję, że te klapy bez problemów u mnie też posłużą ładnych kilka lat.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Zawsze myślałem o coraz to większym zbiorniku ,ale regał z kilkoma akwariami daje dodatkowe możliwości .
I efekt końcowy  po prostu super . 
P.s. z jakiej grubości szkła są  sklejone akwaria  ? nie znalazłem tej informacji  a  jestem ciekaw
bo zaczęło mi chodzić po głowie takie akwarium 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Szkło z nawiązką - 10mm
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości