• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 576l mięsożerna tanganika

#1
W końcu mam baniak (160/60/60)- potrwa jescze trochę nim go zaleję, zasiedlę itd.
Niemniej zastanawiam się jużnad obsadą.
Mam niedobitki muszlowców z poprzedniej obsady małego awarium - 1szt. brevis, alto shelle x4.
Obsada, którą planuję do nowej bańki miała się opierać o szczelinowce i muszlowce ale czytając różne wypowiedzi odradza się taki połączenie gdyż te ostatnie są bardziej zestresowane.
Jakie ryby mnie interesują?
-jakiś gatunek naskalnika - jeszcze nie zdecydwałem jaki
-n. sexfasciatus (blue) - rzekomo mniej agresywne niż pięciopręgie.
-callipetrus 2+4-
- księżniczki z burundii - w wątku kolegi z forum wiem, że odradza się to połączenie.
Mam jeszcze chęci na muszlowce ale biorąc pod uwagę, że akwarium wcale nie jest takie duże jak się początkowo wydaje to myślę, że na tym bylby stop.
Jakieś sugestie?
Szukam przede wszystkim ciekawych ryb najlepiej gdyby ich barwa była niebieskawa. Stąd trzonem obsady będzie n. sexfasciatus  i nie chciałbym z niego rezygnować. O muszlakach nie piszę już bo jak wspomniałem akwarium nie jest z gumy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Moja propozycja - sprawdzona u mnie: N. sexfasciatus Blue, Neolamprologus furcifer - para lub 1+2
Altolamprologus compressiceps - u mnie Gold.

Mam u siebie w akwarium: 6 sexfasciatusów, układ jaki proponuję furciferów i  1+3 alto.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Też myślałem o 6 N. sexfasciatus Wink
Neolamprologus furcifer  widziałem na YT i jakoś do mnie nie przemawia. A jakaś alternatywa zamiast Neolamprologus furcifer ?
Altolamprologus compressiceps - ewentualnie tak - choć nigdy mi się nie podobały pyski alto Smile Przyznaję, że wolałbym naskalniki ale zapewne takie połączenie jest niemożliwe?
Czy ktoś jeszcze się wypowie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Oczywiście, że połączenie z naskalnikami jest możliwe. Nie wiedzę przeciwskazań. Takie połączenia także mamy. Jednak ten przedstawiony powyżej jest pierwszym tak zgodnym. Sexfasciatusy miałam w różnych układach i ten wyraźnie jest najciekawszy.

Ale oczywiście to Twój wybór. Ja pisze co obserwuję od wielu lat i które połączenia są naprawdę ciekawe i trafione.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzięki za sugestie.
Przetrawię jeszcze naskalniki i zaproponowany przez Ciebie gatunek.
A gdybyś miała wskazać gatunek zasmiast Neolamprologus furcifer to co by to było?
A jakiego naskalnika polecacie?
Wizualnie podobają mi siechyba najbardziej: dickfeldi i ornatus.
A ten transcriptus wygląda dziwnie ale ciekawie:
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
W tym zbiorniku moze być kilka innych ciekawych ryb jak np. para Greenwoodochromis chrystyi, czy  Reganochromis calliurus.

A julidy? regani lub transcriptusSmile Te wolę kolorystycznie. Nie zapomnij, że są bardzo ciekawe chalinochromisy, które bardzo do tego pasują.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Orientuje siektoś jak wygląda dostępność Julidochromis transcriptus "Gombe"?
Myślę, że ta ryba w tym wariancie to będzie "to"
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Sprawdz na naszej stronie www.tropheus.com.pl. WF mamy w zbiornikach.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości