• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: moje pierwsze Malawi.

#11
Stanowcze nie dla sztucznych tworów to zdecydowanie moja droga Wink a co do trzeciego gatunku myslalem  nad Metriaclima callainos zebra cobalt. Myslalem jeszcze o yellowach ale juz sie rozmyslilem Wink teraz jak ilościowo zrobic ? Mogloby byc saulosi 3+9 acei 2+6 cobalt 1+3/4?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(02-04-2014, 22:31 PM)tom77 napisał(a): Aulonocara Firefish - ryba mięsożerna (wszystkie pozostałe wszystkożerne w stronę roślinek) no i sztuczna
Wcale nikogo tutaj nie zachęcałem do firefish.
Dla zainteresowanych Aulonkami przypomnę link z grupami Aulonocar w obrębie których dochodzi do krzyżowania
http://www.malawicichlids.dk/html/aulomix.html

Tykapl
1/ Metriaclima callainos jeszcze bardziej się "gryzie" z acei niż red-redy, bo samce są również jasnoniebieskie (jak acei).
2/ Melanochromis maingano - dołączam się do propozycji w-2,  spróbowałbym 3-samcowo. Maingano, jeżeli trochę "zagracisz" akwarium (wyrzeźbione tło lub filtry wewnętrzne lub grzałka lub wysokie rośliny) to skrzętnie wykorzystają taki wystrój i będziesz miał zagospodarowany cały zbiornik
3/ Czyli stado acei + 2 gatunki z dużymi szansami na kilkusamcowość (saulosi i maingano). IMHO lepsza koncepcja niż sterta haremów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Tak sobie siedzę i myślę, no i coś tam sobie naskrobałem, a mianowicie:
Pseudotropheus saulosi                3+9
Pseudotropheus acei                   2+6
Cynotilapia sp. "hara" gallireya reef 1+3
Metriaclima lanisticola               1+2
Co powiecie na temat tej obsady czy C. hara nie zdominuje całego akwa i czy M. lanisticola w ogóle nadaję się do akwarium wielogatunkowego ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Propozycja aarset-a jest bardzo ciekawa
Mam u siebie labeotropheusy i sa godne polecenia do tego  melanochromis oraz bardzo ciekawe demonki xD
Moim zdaniem obsada mega xD
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości