• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [128l]Rio Amonguijá - A. borelli

#81
Akwarium piękne, ryby cudo a fotki mega giga rewelacja :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
Kolejny temat w którym zamieszczasz tak śliczne zdjęcia. Naprawdę kolego robisz genialne zdjęcia. Gratulacje ryb i akwarium 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
Świetne foty, gratuacje. Czyli masz układ dwóch samców w akwarum? Możesz coś napisać na temat ich agresji, zachowań wobec siebie i do samic/samicy?
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
Mam trzy samce i trzy samice. Taki układ zaproponował na samym początku mojej przygody z borelkami, Ruki. Wśród samców panuje bardzo wyraźna hierarchia. Dwa większe podzieliły akwarium w proporcjach 2:1, najmniejszy z nich zaczyna powoli domagać się swoich praw. Jak na razie tylko się stroszy, nie bierze udziału w szarpaninach. Dwa dorosłe od czasu do czasu próbują siebie na wzajem, ale to chyba w celu przyklepania stanu obecnego. Krzywdy sobie nie robią.

Samice podzieliły akwarium na 3 części, ale tylko w czasie tarła są wobec siebie agresywne. Zazwyczaj pływają po całym akwarium, najczęściej w swoim rewirze. Sytuacja zmienia się kiedy pojawiają się przecinki. Rewir przesuwa się tak gdzie mama wyprowadzi młodeSmile Wszystko w okolicy dostaje baty. Największy z samców jako jedyny podłącza się do opieki nad swoimi młodymi. Wygląda to tak, że samica broni młodych w najbliższej odległości, prawie ich nie odstępując. Samiec natomiast ogarnia teren dookoła.

Drugi z "dużych" samców totalnie przestaje interesować się samicą po złożeniu ikry. Czasem nie dość, że olewa temat to jeszcze potrafi porwać piksla i wypluć w innej części akwarium.

Poza okresem tarła panuje sielanka. Od czasu do czasu poganiają się samce. Generalnie nie trafiły mi się w akwarium jakieś bestieSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości