• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: "Aqua-Tech"- opienie

#11
W Warszawie są labiatusy Tongue

A tak poważnie to nie warto brać kota w worku. Nie wiesz co dostaniesz.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Jak już kupisz, napisz na forum czy to rzeczywiście ten gatunek. Chętnie też bym go przygarnął Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(29-07-2015, 00:06 AM)soltarus napisał(a): W Warszawie są labiatusy Tongue

O dzięki za info! Discus?
W tym wypadku znacznie bliżej do Wawy niż do Rybnika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Zaaranżowany zbiornik z podłożem przy rybach na handel to nie zawsze plus - np. większa możliwość namnażania się pasożytów (zakładając niemałą rotację ryb), po drugie utrudniona obserwacja ryb by stwierdzić czy im coś dolega. Ponad to utrudnione łapanie ryb, demolowanie rewirów itd= większy stres już nie wspomnę o możliwości złapania konkretnej sztuki.
Forest - nie T. icola, a T. ikola, dodatku z małej litery w gwoli wyjaśnienia.
Ja też słyszałem że na miejscu jest wszystko ok, dlatego warto pojechać i wybrać co się chce. Na przesyłce przejechałem się konkretnie więc każdemu odradzę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Dokładnie tak. MatB pytał o sprzedaż wysyłkową i została ona tutaj odradzona. Znane są przypadki, że chcąc gatunek A dostajesz gatunek B którego nie chciałeś wgl. mieć i rób z tym potem co chcesz.
Stacjonarnie jest git.
Posiadam z AQ-techu P. breidohri f2 (potwierdzone też inną drogą) i jest to ryba extraklasa.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dziękuje wszystkim, mam jasność w temacie.
W razie potrzeby szykuje się wycieczka do RybnikaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Potwierdzam zdania kolegów,tylko odbiór osobisty. Ja kupowałem wysyłkowo i się zawiodłem, ryby dużo mniejsze niż w opisie ,w strasznym stanie dotarły no i oczywiście krótko po przyjeżdzie zaczęły chorować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Co to jest opienie Big Grin dopisałbym coś na temat .....wysyłki,pakowania, wody przeznaczonej do transportu, ale szkoda atramentu Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Ja ryby kupiłem z wysyłką. Profesionalnie spakowane, podwiezione i dotarly w swietnej kondycji. Szczerze polecam zakupy u tego sympatycznego Pana .


Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Ja kilka lat temu też kupiłem tam ryby z wysyłką. Zostały zimą zapakowane w ....czarny worek po śmieciach i karton papierowy i wsadzone do bagażnika w autobusie. Woda zjechała do 12-14 stopni, a wszystkie tropheusy WF padły po miesiącu, padły bo by tego było mało ryby nie przeszły kawarantanny i zostały sprzedane z marszu zachudzone i wymęczone. Tyle w temacie rzetelności  Pana, być może teraz coś się tam pozmieniało ale byłbym ostrożny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości