• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375l] W stronę pielęgnic

#11
(18-02-2014, 17:08 PM)mfryga napisał(a): zyys, nie można nie patrzeć na złe akwaria, bo to tak jak omijać temat wobec tych, którzy naprawdę nie mają szacunku dla żywych istot.

Chodziło mi o to, że nie można usprawiedliwiać swojego złego akwarium tym, że jest lepsze od jeszcze bardziej nieprawidłowego.
Innymi słowy by patrzeć w górę nie w dół.

temat rzeka i chyba nie koniecznie w wątku kolegi.
i proszę nie zarzucać mi "ganienia" ba napisałem wręcz odwrotnie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Zyys przepraszam Cię, to nie było do Ciebie z tym "ganieniem", bardziej napisałem to do siebie, że wolałem napisać coś pozytywnego.
Jedno jest pewne. Trzeba zawsze dążyć by naszym "pupilom" żyło się jak najlepiej.
Ja mam tendencję do tego, że jak jestem w sklepie zoologicznym i widzę, że ktoś kupuje, to, to no i może jeszcze to a sprzedawca się na wszystko zgadza to nie wytrzymuję i zaraz jest komentarz. Tak mam już. Zaczyna się dyskusja, moje mądrowanie się. Nakazuje kupującemu najpierw kupić książkę o elementarnej wiedzy i czasami każą mi wyjść ze sklepu Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(17-02-2014, 18:06 PM)szczuplin napisał(a): Nie zawsze musi być zgodnie z biotopem. Ważne,aby Wam się podobało. 

Nie, mój drogi. To rybom ma się podobać. Skoro bierzesz żywe zwierzę pod swoją opiekę, masz obowiązek zapewnić mu odpowiednie warunki do życia, specyficzne dla danego gatunku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
zgadzam się. Chociaż wystrój akwarium to jest kwestia gustu, ale najważniejsze, żeby rybki czuły się komfortowo. Zawsze uważałem, że raczej rośliny można dopasować do biotopu ale nigdy ryby, bo dla nich to jest szczególnie męczące.
Ja np wiem, że jeśli będę miał możliwość zastosowania roślin to będzie na pewno microsorum pteropus, bo zawsze ją mam w akwariach i jest dla mnie przepiękną rośliną
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
maskotus wg mnie przesadzasz. Wiadomo, że mamy dązyć do doskonałości ale świata sam nie naprawisz.  Akwarium to ma być pasja, akwarium ma mi się podobać, mojej rodzinę. Przy tym ma zapewnić choć troszkę rzeczywistych warunków. W przyrodzie jest tysiące przykładów mieszania różnych rodzajów zwierząt z rożnych kontynentów. Ludzie robią tysiące błędów hodowlanych - kupują huskiego i z nim nie biegają, kupują papugę która nigdy nie wyszła z klatki. Porównując połączenie SA do CA - takie coś to pikuś ( którego powinno się w miarę możliwości unikać)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
To nie jest pasja, której wynikiem ma być jedynie to, że akwarium się ładnie prezentuje w domu O.o Tu się trzyma żywe zwierzęta, jak można pisać, że trzymanie ich w nieodpowiednich warunkach to pikuś? Mieszanie CA i SA to jest coś, co nie ma prawa bytu. Ryby stamtąd mają całkowicie odmienne wymagania. Nie da się im stworzyć warunków takich aby każdy gatunek miał dobrze. Jedne ryby potrzebują kwaśnej wody a inne zasadowej. Jak chcesz to pogodzić? Na takiej samej zasadzie potrzymaj sobie może kanarka w klatce na podwórku. Bo pewnie, co mu przeszkadza polska zima... Nie uważam, że trzymanie się biotopu to jedynie słuszna droga. Owszem, najlepsza, ale imho da się połączyć ryby z różnych kontynentów, pod warunkiem, że mają bardzo zbliżone wymagania. Ale mieszanie CA i SA to męczenie ryb a nie drobny błąd hodowlany.. pikuś, taaa...
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Cytat: wielu z nas przynosi gałązki z lasu i niech mi nikt nie mówi, że leżały na ziemi
Nie chciałbym się czepiać ale właśnie takie najczęściej daje się do akwarium Dokuczacz 
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Witam po dłuższej nieobecności,więc czas zaktualizować temat.W akwarium doszło do zmian w obsadzie.Oddałem Archocentrus nigrofasciatus oraz Andinoacara rivulatus, a w ich miejsce trafiły Thorichthys meeki F1 para.W baniaczku pływają teraz trzy dobrane pary i po moich obserwacjach jest to optymalne rozwiązanie na ten litraż.


Załączone pliki Miniatury
                               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Zieleniną sie zbytnio nie interesują?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Tylko podczas tarła trochę kopią pod roślinami,często przenosząc tam młode. W innych przypadkach zieleniny nie ruszają. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości