• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [300l] Jezioro Tanganika

Czas na odświeżenie (stan na 20.08.16). Już w piątek zobaczę jak teraz wygląda Wink
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zastanawiam się, która opcja obsady uzupełniającej do moich pięciu L. caudopunctatus (2:3) będzie najciekawsza: 
1. 3 pary L. brevis 
2. 2 pary L. meleagris 
3. 3:3 A. compressiceps 'Shell' 
4. 2:4 L. multifasciatus/similis 
5. 1:2 L. multifasciatus/similis + 1:2 A. compressiceps 'Shell' 
6. 1:2 L. multifasciatus/similis + 1:2 T. vittatus 'Shell' 
7. 2:4 T. vittatus 'Shell' 
8. 2:2 L. meleagris/brevis + 1:2 A. compressiceps 'Shell' 
9. 3:3 Apistogramma agassizii + 10 H. bentosi (po wygaśnięciu obecnej obsady tanganickiej) 

Zapraszam do dyskusji [Obrazek: icon_wink.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zastanawoiamsię jaki będzie efekt wizualny po zastosowaniu takiego tła https://www.akwarystyczny24.pl/ebi-tlo-d...-5187.html. A może wiecie gdzie kupić podobne tła imitujące ścianę skalną?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Coś takiego byłoby fajne 
[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SwhZBLLBDPk [/video]
Ciekawe czy w takich muszlowiskach występują alto shell. Telmatochromisy shell pewnie tak. Najwyżej mógłbym wpuścić L. callipterus (1:2) z L. similis i A. sp. shell, a może lepiej Telmatochromisy shell zamiast Alto?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Altoshelle wystepuja w nieckach, to pewnie i w takich muszlowiskach. Zdjecie callipterusa i gromady vitatusow w czyms takim (aczkolwiek zdjecie nie ma szerokiej perspektywy) zamiescil Ad Koning w ksiazce o pkelegnicach z Tanganiki. U mnie altoshelle maja fajne interakcje z multikami, z similisami pewnie tez beda mialy. Z vitatusami nie maja takich interakcji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A jak wygląda u Ciebie interakcja Telmatochromisów z innymi gatunkami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Sa jakby troche z boku. Samiec vitatusa czasami pogoni inne ryby (a jest naprawde spory), ale glownie goni inne samice i karlowatego samca. Samice z kolei nie sa bardzo zainteresowane innymi gatunkami. Najzywsze sa multiki. Swietnie wyglada tez samiec altoshella jak sie puszy na multiki.

Grehu, te kamienie w akwarium to piaskowiec? Fajnie wyglada. Masz go na styropianie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie wiem co to za kamień. Niestety stoją na piasku. Wiem, że nie jest to dobre rozwiązanie. Chyba mam sporo szczęścia, bo od 2011 roku jeszcze nic się nie stało Wink Ale planuję kompletną wymianę podłoża na czysty piach. Wtedy dam maty pod kamienie, albo płytki do filtra podzwirowego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Szczęście mnie puściło. Moje prawie 35 letnie akwarium zaczęło się rozszczelniać. Na przednim boku zaczęły pojawiać się kropelki wody. Ryby przeniesione zostały do 100 litrowego baniaka i chyba już tam zostaną.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości