• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nanochromis transvestitus

#41
Nanochromisy Nanochromisom nierówne. Smile Transwestyty udaje mi się hodować w baniaku 55x35x30, bez żadnych bójek. A już z parilusami mam problem w akwarium 80x40x30, gdzie samicy nawet nie pomagają rozpraszacze w postaci dorosłych samic P. humilis. Samiec ją z traperską skutecznością tropi po akwarium i przegania- jedynie za filtrami może się czuć bezpieczna.
Wysokość baniaka już zależy tylko od Ciebie i posiadanego sprzętu(by się zmieścił w baniaku Big Grin ), ale mniej niż 25 cm nie ma co dawać.


Załączone pliki Miniatury
   
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Łukasz,
Nie bez powodu te ryby są określane jako najbardziej spokojne i płochliwe wśród Nanochromis. Smile I co, kombinują coś?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Chwilowo im przeszła ochota na amory, ale druga sprawa jest taka, że nie zakwasiłem im wody poniżej 6.0 jeszcze.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Update. Smile


Załączone pliki Miniatury
           
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Pospamuję dla czytaczy. Smile Prawdopodobnie jest ikra, zobaczymy czy za tydzień pokażą się maluchy. Angel


Załączone pliki Miniatury
       
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Jakie wyniki??? Są maluszki? Od kilku dni mam Transy. Próbowałem znaleźć info na temat miejsca gdzie żyją w naturze ale nic. Jak urządzić dla nich akwa? Myślałem piasek, drobne korzenie, gałązki i liscie dębu. Raczej słabe oświetlenie i woda koloru herbaty, bez roślin ewentualnie pistia na powierzchni. Na obecną chwile mieszkają sobie spokojnie same w akwarium córeczki mojej Wink Ale to tymczasowe lokum. Nie planowałem ich zakupu ale była okazja. Jakie minimum dno akwa sugerujecie dla jednej parki? Ilość oświetlenia? Wystrój chciałbym odzwierciedlić naturalne środowisko. Prosze o porady. Dziękuje
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Maluchów znowu nie udało się rodzicom wyprowadzić, muszę chyba pH obniżyć. Dla parki wystarczające będzie akwarium o dnie 60x30 cm, a Twoje założenia co do wystroju są bardzo poprawne. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Kamienie wcale nie muszą być drobne - Mai Ndombe ma kamienisto-piaszczyste brzegi, a N. transvestitus to szczelinowce żyjące pośród owych skał. Problem może się jednak pojawić ze znalezieniem kamieni nie wpływających na parametry wody.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Dzięki za odpowiedz.

Ruki- wyczytałem że tarło owszem odbędą w wyższym ph ale wylęg młodych możliwy przy ph5,5 i niżej. Jaki odczyn utrzymujesz w akwa? U mnie ph6-6.5, gh2 i kh2

Piotrk- dzięki że zwróciłeś na to uwage. W akwa mam trzy duże skałki obsypane żwirkiem tworząc kopiec z wystającymi wierzchołkami. W zasadzie to były obsypane dopuki nie wpuściłem rybek. Zrobiły sobie podkop i wyczyściły szczeliny pomiędzy skałkami którędy przemieszczają się niezauważenie -cwaniaki.

A jak jest z opieką nad ikrą i młodymi? Oboje rodzice opiekują się?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Ja mam pH koło 6.0 i właśnie poza larwami nie udaje mi się nic dalej odchować. Przy podmianie wody dostaną pończochę z torfem to im zbiję pH do okolic 5.0.

Samica opiekuje się bezpośrednio, samiec raczej ogranicza się do patrolowania terytorium i odganiania innych ryb.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości