• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jakie ziemiojady

#1
Cześć wszystkim. 
Od dawna podobały mi się ziemiojady ale nigdy nie miałem wystarczającego zbiornika. Teraz wydaje mi się że można by było się pokusić o hodowle tych ryb. Proszę o pomoc w doborze obsady raczej jeden gatunek ale rozważe wszystkie propozycje. Akwarium ma wymiary 160x65x50h woda bez dodatku torfu i żadnych zakwaszaczy ma parametry PH 7.2 GH 8 KH 7. Mógłbym dorzucić torf albo podłączyć zalegający zestaw co2. Z góry dziękuję za pomoc
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Cześć,

Przy takich parametrach wody masz spory wybór. Właściwie odpadają tylko wybitnie kwasolubne gatunki (plamiste Satanoperki, Biotodoma wavrini etc.), tak poza tym to możesz mieć to co ci się podoba. Może popularne na forum Guianacara? No chyba, że chcesz subtropikalne gatunki (bez grzania, ale wymagane 2-3 miesięczne przechłodzenie < do ok. 15 stopni), czyli rodzaj Gymnogeophagus.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie stosujemy CO2 z rybami- szkodzimy im w dłuższym rachunku i to bardzo.

Przy takich parametrach z ziemiojadów nadawałyby się prostsze Guianacara(np. geayi, stergiosi), prostsze surinamoidy(np. Red Head Tapajos) czy wszystkie brazyloidy(brasiliensis, iporangensis). Nie szedłbym w Biotodoma i Satanoperca. Oczywiście prostsze=te które nie wymagają bardzo kwaśnej wody, w takiej wodzie jak masz te gatunki które podałem jako przykład będą się bezproblemowo mnożyć Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dziękuję bardzo. Najbardziej podobają mi się Red head tapajos i to w nie będę celowal. Jak myślicie ile mógłbym ich mieć? Odrazu zapytam gdzie je kupić czy są jakieś polskie hodowle bądź ludzie którzy je sprowadzają? 
OK wertując dalej forum stwierdziłem że pytanie gdzie kupić można pominąć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Myślę że w takim akwarium jakies 6-8 sztuk powinno dać radę. Wystaw ogłoszenie w dziale giełda, na pewno ktoś sie znajdzie kto dostarczy Ci te ryby Wink
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Hej, jeżeli mógłbym się dołączyć do tematu, to chciałbym zapytać jakie parametry wody (ph, gh, kh) są optymalne dla G. Stergiosi?
Z góry dziękuję za pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości