• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: ["Ameryka Południowa"] Ancistrus sp.

#1
Wielu z nas posiadało tą rybę, lecz większość błędnie nazywała ją Zbrojnikiem niebieskim. Tak naprawdę zbrojnik niebieski jest trudną do znalezienia z handlu rybą, a ryba którą trzymaliśmy to hybryda.

Mimo swojego zachowania (niektóre osobniki są bardzo zlośliwe dla większych ryb) zyskały wielu pasjonatów, którzy chętnie trzymają je w swoim zbiorniku.

Miałem już odmiane albinotyczną i "zwykłą, dziką". W tej chwili posiadam jednego samca tego gatunku, właśnie w/w zwykłego, planuje dokupić samiczkę weloniastą i do tego być może dodam parkę złotych jako konkurencje.

[Obrazek: p7250101.jpg]

Dodatkowo napisze, że jeżeli ktoś z Krakowa ma cynk na weloniaste ładne zbrojniki to niech mi pisze PW Wink
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Doszło 5 sztuk - albinosów, 2 poszły do 112L, a 3 do 200L


[Obrazek: p8020192.jpg]

[Obrazek: p8020174.jpg]

[Obrazek: p8010160.jpg]

Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Też mam jedną sztukę "glonojada" - jest obecnie moją najstarszą rybą i jest obecna w każdej kolejnej "aranżacji", bo nie mam serca się go pozbywać. Choć muszę przyznać, że trzymanie go w biotopie Tanganiki nie było zbyt dobrym rozwiązaniem.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Te zbrojniki widziałem w akwariach z biotopem malawi, tanganika i nawet w akwariach zimnowodnych.

Musze przyznać, że mimo tego, że jestem zwolennikiem nie trzymania hybryd i bastardów, to akurat ten "gatunek" jest nieodzowną częścią mojej przygody z akwarystyką.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
w 112L Mam aktualnie piękną parkę "dzikusów" i z 4 sztuki albinosów - co się wyklaruje, to zobaczymy.

[Obrazek: p9201529.jpg]

[Obrazek: p9191506.jpg]

[Obrazek: p9191504.jpg]

[Obrazek: p9181474.jpg]

[Obrazek: p9181471.jpg]
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Widze, że usunęło mi wszystkie fotki.

Z wszystkich pięciu "Glusi" wyszły mi samice... Jedną sobie pozostawiłem i intensywnie poszukuje złotego dorosłego samca. Jak na złość nie mogę nic dorwać...



Załączone pliki Miniatury
       
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tzw niebieskie krzyżują się z prawdziwymi L144 i wychodzą nieładne hybrydy.
Miałem tzw niebieskie (niektóre tzw złote sa ładne) ale zachowaniem wg mnie nie równają się z L144.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Miałem też kiedyś L144, ale po przeniesieniu do innego zbiornika nagle padł.
Byłem w posiadaniu tylko jednej sztuki i miałem w związku z tym średnie porównanie z gatunkiem zaprezentowanym wyżej.

Jedyne co zaobserwowałem to to, że te tzw. Zbrojniki niebieskie są o wiele agresywniejsze od L144 i niektóre samce potrafiły mi się ostro prać z np. Cryptoheros nigrofasciatus czy też Cichlasoma amazonarum.

Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(28-11-2012, 19:27 PM)Pley napisał(a): Jedyne co zaobserwowałem to to, że te tzw. Zbrojniki niebieskie są o wiele agresywniejsze od L144 i niektóre samce potrafiły mi się ostro prać z np. Cryptoheros nigrofasciatus czy też Cichlasoma amazonarum.

To zobacz czy Chateostoma ustawi zbrojniki nieb./krzywdy nie zrobi

"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Macie jakieś dobre sposoby na złapanie tych dziadów, nie przewracając przy tym całego zbiornika?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości