• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Podłoża akwarystyczne - wątek zbiorczy.

(15-01-2014, 01:30 AM)Ruki napisał(a): Ten ani troszkę psst, teraz leży w RO i czeka na pomiar twardości. Smile
Cena trochę boli, bo z tego co wiem to kosztuje blisko 70 zł za 16 kg... Trzeba poczekać na SabreUR, może coś więcej o tym piachu napisze. Wink
Dwa tygodnie zalane RO- nic nie farbuje, twardości nie skoczyły w górę ani trochę. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zatem namiary na to podłoże, pogoń Sabreurka. Baniak na tym bym zobaczył.

Ja dostaje wkrótce na testy 2 podłoża, jak się sprawdzą, to stawiam bańki na nich, bo wyglądaja spoko. I cena spoko... naście złotych... za tone Big Grin z transportem Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Maciek od razu dał namiary na to na FB. Tongue
-> http://www.gady-gady.pl/shop/index.php/a...gory_id=59
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Okok
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jakiś czas temu zaprzestałem płukania podłoży.Smile Niedawno sypałem prosto z worka do bańki "ZEW" do piaskownic z Obiego. Jedynie wyłączyłem filtrację na 20 min. żeby nie nałykała się miału. Poszło 3/4 worka 20kg. Wcześniej tak dosypywałem Filtusa, jeszcze wcześniej pph Gravel, jeszcze wcześniej jakiś do terrariów. Zawsze po max 2h woda była przejrzysta. W niektórych przypadkach w bańkach były ryby. Sam nie wiem czemu stosunkowo długo utrzymywał się u mnie ten stary nawyk. Teraz myślę, że szkoda czasu, wody, i pracy, zwłaszcza jeśli ktoś urządza baniak w normalnej kolejności tzn najpierw podłoże, potem woda.

Ktoś jeszcze nie płucze?Smile
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Do domu do baniek tak ogólnie z największego syfu, ale na wystawy to płuczę mocno.
Choć piasek z OBI stosunkowo szybko robi się czysty.
Twardym trzeba być dla siebie, nie dla ludzi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja nie płukałem stawiając bańkę. Nie chciało misię Tongue Tzn. zacząłem płukać ale stwierdziłem filizoficznie, że szkoda wody. I walnąłem 60kg kreisela prosto do zalanego akwarium Tongue Syf, kiła i mogiła do kwadratu. Potem prawie dwa tygodnie się filtrowało Tongue Niezbyt rozsądne z mojej strony Bezradny
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ciekawe spostrzeżenia.

W najbliższym czasie będę robić restart i będę kupować piach z OBI do swoich baniaków z Ameryką Południową. Zastanowie się czy warto to płukać.

Ostatnio płukałem 50kg tego piasku do akwarium dziadka. Duże straty czasowe...
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Gdyby mieć kilkudziesiecio litrowy pojemnik z dość wysokimi ściankami np. kubeł 60l można by sypnąć cały worek, zalać wodą i potraktować to mieszadłem do farby na wiertarce. Na wodzie by się nie oszczędziło ale na czasie juz tak Smile
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
znam takich co piasek płuczą w betoniarce, jak robią duże baniaki i mają po 200-300 kg do płukania
Twardym trzeba być dla siebie, nie dla ludzi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 18 gości