• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Panele filtracyjne

#1
Czy ktoś z Was stosuje/stosował taką filtrację?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A co to takiego?
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(11-04-2013, 17:33 PM)maskotus napisał(a): Czy ktoś z Was stosuje/stosował taką filtrację?

maskotus > Jeżeli chodzi o coś takiego jak sump tylko nie na dole to ja mam Wink
[Obrazek: attachment.php?aid=7834]
[Obrazek: attachment.php?aid=7689]
Pozdrawiam Janusz


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ludzie na zachodzie robią taką filtrację od dawna, i to w dużych akwariach. Willem Heijns miał taką filtrację w zbiorniku o pojemności ponad 2000L z dużymi pielęgnicami. A w takim panelu z boku akwarium - kilka dużych gąbek.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tak Janusz, właśnie o coś takiego mi chodzi. Miałem robić sumpa ale dopiero wczoraj ktoś nakierował moje myślenie na tego typu filtrację, stąd moje pytanie. Takie rozwiązanie sprawi, że będę mógł obniżyć wysokość stelaża (łatwiejszy dostęp do ogarniania baniaka). Janusz, sam robiłeś ten filtr? Opisywałeś go gdzieś na forum?
Chętnie bym poczytał Twoje opinie.
Piotr, dzięki za wskazówki gdzie mam szukać Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja również miałem taki filtr w akwarium 53l(50x30x35). W zasadzie to miałem filtr przelewowy, a nie panel ponieważ stał on za akwarium, a nie był wklejony wewnątrz akwarium.
Filtr wykonałem sam. W środku miałem dwa rodzaje gąbki i keramzyt. U mnie wszystko było ok, tylko że akwarium było małe i pływały w nim tylko trzy bojowniki.
Ale złoże biologiczne w takim filtrze jest większe niż w dedykowanych do takiego litrażu kubełkach więc w większych akwariach też na pewno wszystko będzie dobrze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tu sam decydujesz ile pojemności poświęcisz na fitr. U mnie będzie to ok 100 l powierzchni filtracyjnej na 875 litrowe akwarium...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A myślałeś o hamburgu tak jak ma PiotreK? Ja pożałowałem miejsca w sumie, ale regał stawiam na tym.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(12-04-2013, 11:46 AM)maskotus napisał(a): Tak Janusz, właśnie o coś takiego mi chodzi. Miałem robić sumpa ale dopiero wczoraj ktoś nakierował moje myślenie na tego typu filtrację, stąd moje pytanie. Takie rozwiązanie sprawi, że będę mógł obniżyć wysokość stelaża (łatwiejszy dostęp do ogarniania baniaka). Janusz, sam robiłeś ten filtr? Opisywałeś go gdzieś na forum?
Chętnie bym poczytał Twoje opinie.
Piotr, dzięki za wskazówki gdzie mam szukać Smile

Maskotus tu: Filtr przelewowy
Jak jest miejsce gdzieś obok zbiornika to moim zdaniem fajne rozwiązanie. Stosunkowo łatwe wykonanie, potrzeba sporo mniej mocy pompy, wygoda obsługi, w moim przypadku duża powierzchnia przepływu ok 800 cm2 ( jak na taki mały filtr ), wygodne dokładanie - wymiana: torfu, węgla itp. Jak będziesz potrzebował dodatkowych informacji to napisz w miarę wiedzy i możliwości pomogęWink
Pozdrawiam Janusz


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wepnę się w temat, mój filtr wygląda tak http://images49.fotosik.pl/1259/994cc960be2adbd8med.jpg

obecnie działa w akwarium 200l z pompą 750l/h plus w akwarium chodzi jeszcze 450l/h.

Mam do was pytanie czy jak bym zostawił ten filtr przelewowy z tą pompą 750l/h i dodał wewnętrzny 1000l/h utrzymało by to akwarium od rozmiarach 130-150x40x50?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości