• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zbiornik 100x50x50 za pól roku 135x50x50

#1
Witam,

Zbiornik jak w tytule, póki co 100x50x50..ale za najpóźniej pół roku bedzie o 35cm dłuższy (szafka już jest Big Grin).. Zastanawiam się z czym ruszyć..wystrój to będą korzenie i kilka roślinek (microsorium, nurzaniec). Piasek na dno.. Bardzo podoba mi się pielęgnica nikaraguańska z ameryki centralnej i tu nie byłoby problemu z wodą.. Natomiast moją perełką od jakiegoś czasu jest Geophagus Red Head Tapajos..i tutaj musiałbym zaopatrzyć się w filtr ro, ale to też problemem już nie jest.. Kurde doradźcie co jest lepsze na początek przygody z Amerykami, bo póki co miałem tylko biotop malawi.. I czy trzymanie grupy jednej z wyżej wymienionych pielęgnic od młodości w zbiorniku o 100cm długości przez najdłużej pół roku może wpłynąć negatywnie na ich późniejszy rozwój? I ewentualnie gdybym skusił się na ziemki to jaka ilość tych ryb na start? Bo z tego co wyczytałem lepiej trzymać je w jednej większej grupie.

Pozdrawiam!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(06-03-2013, 14:13 PM)Kaczmar napisał(a): Witam,

Zbiornik jak w tytule, póki co 100x50x50..ale za najpóźniej pół roku bedzie o 35cm dłuższy (szafka już jest Big Grin).. Zastanawiam się z czym ruszyć..wystrój to będą korzenie i kilka roślinek (microsorium, nurzaniec). Piasek na dno.. Bardzo podoba mi się pielęgnica nikaraguańska z ameryki centralnej i tu nie byłoby problemu z wodą.. Natomiast moją perełką od jakiegoś czasu jest Geophagus Red Head Tapajos..i tutaj musiałbym zaopatrzyć się w filtr ro, ale to też problemem już nie jest.. Kurde doradźcie co jest lepsze na początek przygody z Amerykami, bo póki co miałem tylko biotop malawi.. I czy trzymanie grupy jednej z wyżej wymienionych pielęgnic od młodości w zbiorniku o 100cm długości przez najdłużej pół roku może wpłynąć negatywnie na ich późniejszy rozwój? I ewentualnie gdybym skusił się na ziemki to jaka ilość tych ryb na start? Bo z tego co wyczytałem lepiej trzymać je w jednej większej grupie.

Pozdrawiam!

Jeśli interesują Cię ziemki to Red Head'y to dobry wybór na początek chyba. Jeśli gnojki to weź z 6szt i myślę, że to będzie akurat do przyszłego zbiornika.
Ew. mógłbym Ci doradzić jeszcze stadko Guianacara.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Właśnie przywiozłem karton korzeni do domu i mam radochę jak nie wiem ;p Udało mi się moim zdaniem dosyć okazyjnie je posiąść Big Grin Rybki będą najszybciej za miesiąc bo chce sobie wszystko dokładnie przygotować, zbiornik będzie z zupełnie nową wodą niestety więc trochę to potrwa...ale to dobrze, mam co czytać Wink Jestem na 95% ,że będą to tapajoski.. To tych ziemków serio 10 sztuk? Nie będzie za dużo? Myślałem tak właśnie o 6 sztukach..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zależy jakiej wielkości kupisz, jak szkraby daj 10. Będzie później z czego wybierać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Na Twój litraż tak jak napisał Kuba 6 szt to akurat. Na pewno ziemki czuły by się lepiej w 10 i + szt, ale 135cm to będzie za mało dla nich. Sam mam w podobnych wymiarach 10 ziemków i szukam większego domu dla nich.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(06-03-2013, 14:53 PM)qbsztyk napisał(a):
(06-03-2013, 14:13 PM)Kaczmar napisał(a): Witam,

Zbiornik jak w tytule, póki co 100x50x50..ale za najpóźniej pół roku bedzie o 35cm dłuższy (szafka już jest Big Grin).. Zastanawiam się z czym ruszyć..wystrój to będą korzenie i kilka roślinek (microsorium, nurzaniec). Piasek na dno.. Bardzo podoba mi się pielęgnica nikaraguańska z ameryki centralnej i tu nie byłoby problemu z wodą.. Natomiast moją perełką od jakiegoś czasu jest Geophagus Red Head Tapajos..i tutaj musiałbym zaopatrzyć się w filtr ro, ale to też problemem już nie jest.. Kurde doradźcie co jest lepsze na początek przygody z Amerykami, bo póki co miałem tylko biotop malawi.. I czy trzymanie grupy jednej z wyżej wymienionych pielęgnic od młodości w zbiorniku o 100cm długości przez najdłużej pół roku może wpłynąć negatywnie na ich późniejszy rozwój? I ewentualnie gdybym skusił się na ziemki to jaka ilość tych ryb na start? Bo z tego co wyczytałem lepiej trzymać je w jednej większej grupie.

Pozdrawiam!

Jeśli interesują Cię ziemki to Red Head'y to dobry wybór na początek chyba. Jeśli gnojki to weź z 6szt i myślę, że to będzie akurat do przyszłego zbiornika.
Ew. mógłbym Ci doradzić jeszcze stadko Guianacara.


A udało Ci się odchować jakieś młode Guianacary albo planujesz coś odchować? Bo ciężko je chyba dosyć dostać z tego co się orientowałem.. A rybki również zacne Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(08-03-2013, 20:40 PM)Kaczmar napisał(a): A udało Ci się odchować jakieś młode Guianacary albo planujesz coś odchować? Bo ciężko je chyba dosyć dostać z tego co się orientowałem.. A rybki również zacne Big Grin

Tak, mam trochę takich ok 1cm, za jakiś czas będę sprzedawał.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości