• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: chory ziemiojad - pomocy

#11
OK. będziem probować, jak nie wyjdzie to killem go i do patologa
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ja nie jestem przekonana czy nadmanganian potasu to dobre wyjście. U mnie jak pierwszy skalar miał syfy, to kąpiele w tym go najzwyczajniej dobiły i ryba była skazana na śmierć. Fotki są w moim temacie.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Hmm.. mam złe przeczucie, że i tak skończy się na badaniach patologicznych, więc przepis noviego to tak naprawdę łapanie sie brzytwy przez tonącego, bo im więcej czytam w necie tym mam większy mętlik w głowie...
Mei, dzięki za wysłanie paczki, zapomniałem odpisać Ci na PW.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jeśli masz możliwość zrobienia badań, to zrób koniecznie. To najlepsze rozwiązanie zamiast leczenia na ślepo. Ja u swoich ryb badań nie robiłam, w moim temacie opisywałam tylko co się działo i jak próbowałam leczyć. Najlepiej będzie jak wstrzymasz się z podawaniem jakichkolwiek leków i nie będziesz robił żadnych kąpieli. Zrób badania i podziel się z nami.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(19-02-2013, 14:25 PM)junak-rider napisał(a): OK. będziem probować, jak nie wyjdzie to killem go i do patologa
Do ichtiopatologa najlepiej zawieźć jeszcze żywą rybę. Wynika to ze specyfiki badań, a dodatkowo po śmierci niektóre pasożyty szybko giną i ulegają rozpadowi.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(19-02-2013, 14:48 PM)Ruki napisał(a):
(19-02-2013, 14:25 PM)junak-rider napisał(a): OK. będziem probować, jak nie wyjdzie to killem go i do patologa
Do ichtiopatologa najlepiej zawieźć jeszcze żywą rybę. Wynika to ze specyfiki badań, a dodatkowo po śmierci niektóre pasożyty szybko giną i ulegają rozpadowi.

Rozmawiałem z ichtiopatologiem, ma być martwa, a jak zejdzie dzień przed badaniami to mam ją przetrzymywać w lodówce.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Hmmm, to ze swojego doświadczenia mogę Ci już powiedzieć, że wynik badania może być mocno zakłamany.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Z tego co ja kiedyś rozmawiałam z weterynarzem, który robi takie badania i opiekuje się rybami we wrocławskim zoo, to też mówił, że ryba musi być żywa. Inna sprawa jeśli sama zdąży paść, to wtedy lodówka ale i tak wtedy bardzo liczy się czas od śmierci do badania.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
No cóż, czyli najlepiej będzie uśmiercić tuż przed oddaniem do badań
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(19-02-2013, 15:03 PM)mei napisał(a): Z tego co ja kiedyś rozmawiałam z weterynarzem, który robi takie badania i opiekuje się rybami we wrocławskim zoo, to też mówił, że ryba musi być żywa. Inna sprawa jeśli sama zdąży paść, to wtedy lodówka ale i tak wtedy bardzo liczy się czas od śmierci do badania.
Cała ta procedura oddania żywej ryby do badań jest bolączką w przypadku wszelakich spraw o zatrucia rzek, jezior czy stawów. Niestety by ryba i badania na niej wykonane miały moc prawną(i mogły być dowodem) ryba w momencie oddania do badania musi być żywa.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości