• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wasz pierwszy raz... ;)

#31
To może i ja coś napiszę Smile pierwsze moje akwa to całe 38 litrów miałem wtedy 16 lat, potem była zmiana na 90 litrów - wydawało się wielkie.
Ryby neonki, mieczyki, molinezje...
Wyjechałem do IRL i tam kupiłem 360 litrów w którym miałem 3 oscar red tiger i kilka pyszczaków cytrynowych które mnożyły się jak szalone Smile.
Tak wiem pyszczaki + oscary dzisiaj jestem mądrzejszy i nie mam takiego połączenia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(29-07-2015, 17:22 PM)Vanilka napisał(a): wczesne lata 90te. Może '92 to był. Skalary w 80litrach. Pasiaki i 1 czarny.... Mam zdjęcie przy tym akwa Smile

No to czekam na to zdjęcie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Moje pierwsze akwa miałem na parapecie w kuchni a w nim ślimaki i cierniki F0 Wink.napowietrzacz oczywiście wiecznie brzęcząca pompka.bylo to gdzieś 24 lata temu.To były czasy,godzinami tam sterczałem i patrzyłem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(29-07-2015, 22:56 PM)tatakuby napisał(a):
(29-07-2015, 17:22 PM)Vanilka napisał(a): wczesne lata 90te. Może '92 to był. Skalary w 80litrach. Pasiaki i 1 czarny.... Mam zdjęcie przy tym akwa Smile

No to czekam na to zdjęcie Smile

Nie tylko Ty ha ha pewnie większość nas na nie czeka Big Grin jedno zdjęcie przedstawiające właścicielkę już jest dość często adorowane przez nas Tongue
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(29-07-2015, 23:59 PM)TomaszAkwarystyka napisał(a):
(29-07-2015, 22:56 PM)tatakuby napisał(a):
(29-07-2015, 17:22 PM)Vanilka napisał(a): wczesne lata 90te. Może '92 to był. Skalary w 80litrach. Pasiaki i 1 czarny.... Mam zdjęcie przy tym akwa Smile

No to czekam na to zdjęcie Smile

Nie tylko Ty ha ha pewnie większość nas na nie czeka Big Grin jedno zdjęcie przedstawiające właścicielkę już jest dość często adorowane przez nas Tongue

O jakim zdjęciu mowa? ;d
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
no błagam Was Big Grin

to dwie różne ja! Tongue można by rzec - syndrom brzydkiego kaczątka Big Grin
nie wiem czy odważę się wrzucić to zdjęcie z dzieciństwa Tongue 7 lat miałam Tongue i wyszłam tragicznie.......

samo akwa wrzucę Wink

.jpg   IMG_0188.jpg (Rozmiar: 65.9 KB / Pobrań: 223)
tata sam robił pokrywę a filtr to byla kaskada ale jaka to nie pamiętam...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(30-07-2015, 10:15 AM)Vanilka napisał(a): no błagam Was Big Grin

to dwie różne ja! Tongue można by rzec - syndrom brzydkiego kaczątka Big Grin
nie wiem czy odważę się wrzucić to zdjęcie z dzieciństwa Tongue 7 lat miałam Tongue i wyszłam tragicznie.......

samo akwa wrzucę Wink

tata sam robił pokrywę a filtr to byla kaskada ale jaka to nie pamiętam...

Pamiętam jak sam miałem podobny baniak ..... fototapeta była nie odłączną częścią dawnej akwarystyki Tongue nie wiem czy dobrze widzę tam pływa danio malabarskie ?? jeśli tak to kopia mojego dawnegoooooo szkła Tongue
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(30-07-2015, 14:21 PM)TomaszAkwarystyka napisał(a):
(30-07-2015, 10:15 AM)Vanilka napisał(a): no błagam Was Big Grin

to dwie różne ja! Tongue można by rzec - syndrom brzydkiego kaczątka Big Grin
nie wiem czy odważę się wrzucić to zdjęcie z dzieciństwa Tongue 7 lat miałam Tongue i wyszłam tragicznie.......

samo akwa wrzucę Wink

tata sam robił pokrywę a filtr to byla kaskada ale jaka to nie pamiętam...

Pamiętam jak sam miałem podobny baniak ..... fototapeta była nie odłączną częścią dawnej akwarystyki Tongue nie wiem czy dobrze widzę tam pływa danio malabarskie ?? jeśli tak to kopia mojego dawnegoooooo szkła Tongue
Prawie, danio pręgowane Wink Były jeszcze kiryski spiżowe, były kardynałki chińskie, skalary, neonki - czyli totalny misz masz! i tak, fototapeta wtedy była "must have"
aaaaa nawet dwie żabki mieliśmy ale uciekły i znaleźliśmy je przy okazji remontu - zmumifikowane Tongue

akwa sprzed 23 lat a wygląda o wiele lepiej niż niejedno akwarium co ludzie teraz zakładają (nie mówię o naszym forum, ale o innych lub fbk). Kaskada, świetlówka a nie żarówka, żwirek rzeczny a nie kolorowe kamyczki, i tylko i wyłącznie żywe roślinki. To nawet dzisiaj niektórym ciężko zaaranżować Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Pierwsze moje akwarium to lata 80 , nie pamiętam dokładnie ale chyba 83 albo 84 , konstrukcja stalowa i szybki na kicie ale filtr zewnętrzny otwarty o takiej samej konstrukcji jako wkład żwir w różnej frakcji działało jak nie wiem .
A pielęgnice wtedy nawet nie miałem pojęcia że to się tak nazywa to skalary wiedza moja znikoma była i bardziej eksperymenty niż świadoma hodowla taki mały doktor MengeleUoeee.
Cała przygoda by się pewno toczyła różowo jak by nie prezent od kolegi z podstawówki dwie fajne rybki w pionowe paski a że były całkiem spore ze 7 cm to tym bardziej cieszyło dzieciaka ale tylko przez jeden dzień bo rano okazało się że skalary to tylko kadłubki a inne pomniejsze jak molinezje czy gupiki w kawałkach , dla dzieciaka szok i pragnienie zemsty za śmierć mojego stadka Krzyk.
Koniec końców zemsty dokonałem i zeberki zostały postawione przed plutonem egzekucyjnym w postaci kota .
Po tym zajściu dostałem od taty pierwszą książkę o rybach akwariowych i zaczęła się edukacja i bardziej świadome hobby .
Teraz jest o wiele łatwiej siadasz do komputera i masz do dyspozycji wiedzę z całego świata a moja pierwsza książka o rybach pochodziła z antykwariatu i zawierała bardzo znikomą ilość informacji .
Tylko mnie nie zlinczujcie za mój lincz na zeberkach które były niczemu winne , zawinił brak wiedzy i zapatrzenie w naszą ludzką nieomylność.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Moje pierwsze szklo, lata 80. Piękne ramowe, wyzebrane od jakiegoś wujka,cieklo jak szaloneSmile. Potem 60l, nówka nie smigana z plastikową pokrywą. Piękne skalary w nim miałam, nawet nie wiedziałam że to pielegnice i że litraz nie ten...eh
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości