• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Barwniaki-porada w hodowli

#1
Witam.chciałbym poradzić się kogoś w hodowli tych ryb.mam jedną parkę barwniaków czerwonobrzuchych.zbiornik jest aż za gęsto zarośnięty roślinami,oczywiście włożyłem skorupę kokosa.woda jest dość miękka kh-4 gh-7 ph-6.4.przez dwa tygodnie samiczka ma czerwony intensywnie brzuch,samiec też barwy godowe a mimo to nie złożyły ikry.dodam że ryby za towarzystwo mają tylko kirysa i małego zbrojnika.oczywiście są dobrze karmione pokarmem zwierzęcym.będę wdzięczny za poradę czym może byc spowodowane że do tarła nie podchodzą.pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Pokarm zwierzęcy nie jest dobra podstawą karmienia barwniaków z rodzaju Pelvicachromis. Większy procent ich diety powinny stanowić okrzemki oraz detrytus, czyli w warunkach akwariowych pokarmy na bazie spiruliny i innego typu roślinne dla pielęgnic. Zbyt duży % udziału białka zwierzęcego może prowadzić do otłuszczenia narządów wewnętrznych, a najczęściej powoduje "bloat"(barwniak w ciągu kilku godzin puchnie).
Ile litrów ma Twój zbiornik? Jakie jest podłoże?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
mi padla samica wlasnie z powodu "bloat"
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(24-01-2013, 00:09 AM)adamsuchanecki52 napisał(a): czym może być spowodowane że do tarła nie podchodzą
A skąd wiesz, że nie podchodzą?? może ikra jest tylko jej nie widzisz a kirysek ze zbrojnikiem okazują się tak obrotni że opędzlują ikrę ze smakiem a rodzice nie zdołają jej obronić.
A może ikra bieleje lub rodzice sami niszczą gniazdo.
Naprawdę, powód braku młodych nie musi leżeć po stronie rodziców i braku ikry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jak by złożyła ikrę to samiczka znika na kilka dni wtedy, a samiec pilnuje wokół. Pokombinuj z temp.powoli. a i pH dla Pulcher hodowlanych lepsze ciut wyższe.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
wydawało mi się ze ph gdzieś w okolicy 6,5-6,8? czy nie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
W naturalnych warunkach tak, nawet niższe. Ale te pewnie nie są z odłowu, a od wielu pokoleń są trzymanie w pH ok.7.
Jak temp? Podnieś do 26`C i napowietrzaj, zwłaszcza w nocy (dużo roślin) może występować niedobór tlenu. ó
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Optymalną temperaturą dla barwniaków są 23-24*C. Wink 26*C w przypadku tarła może spowodować, że będziesz miał same samice wśród narybku. Wink Do tarła najlepiej im zaserwować pH w zakresie 6.5-6.8.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ruki te młode barwniaki które masz rozmnożyłeś przy 24*C?? Ja mam w tej chwili 25*C i wydawało mi się to za mało, samica składała ikrę ale nic z tego nie wyszło właśnie myślałem (w sumie byłem pewien) że przez temperaturę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wachkala, przy 23-24*C mi się wytarły, cały czas taka temperatura inkubacji była. Te ryby w środowisku naturalnym mają na co dzień temperaturę w zakresie 22-24*C.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości