• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: SA peroxysom-a (375L)

#1
Photo 
Dzień dobry!
Chciałem przedstawić swoje akwarium z pielęgnicami południowoamerykańskimi - Guianacara geayi (4szt.) oraz Pterophyllum sp. (6szt.).

Poza tym w akwarium pływa 5 szt. Ancistrusów, 3 neony (P.simulans) "niedobitki" są już stare i powoli stadko maleje dlatego tylko 3, oraz 3 Crossocheilus siamensis -"kosiarki" jedyny niebiotopowy akcent z którymi jednak trudno się rozstać i jeszcze trudniej złapaćWink.

Filtracje stanowi duży filtr kubełkowy eheima, chyba 2076 lub 2078 nie pamiętam, w każdym razie ten z regulowanym przepływem oraz masa szybkorosnących roślin które pozwalają mi ograniczyć podmiany wody do 30%/3tygodnie przy obfitym karmieniu.

Oświetlenie T5 1x80 watt ATI Aquablue Special, grzałka 200 watt przepływowa, zewnętrzna Hydor.

Suplementacja 10ml mikroelementow Tropica 1x/miesiąc choć ostatnio nic nie dodaje i nie zauważyłem zmian.

Parametry wody sprawdzane
Temperatura wody 25C zima/do 28C lato
GH 12
KH 6

Poniżej zdjęcia. Niestety nie mogłem cyknąć dziś zbyt dobrych fotek Guianacar ponieważ para złożyła ikrę i nie odstępuje jej na krok. Pozostałe dwa samce (jak przypuszczam) są aktualnie totalnie porozstawiane po kątach.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   


Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ciekawa obsada, fakt. Ryby śliczne, a zwłaszcza żaglowce.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że zdjecia są świetnej jakości. Genialnie wszystko uchwyciłeś! Gratulacje
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Czysto, schludnie (może nawet i za czysto Smile ). Bardzo ładne ryby! Ostatnie zdjęcie jak z okładki Smile Te kolory to przez pryzmat utworzony z ścian akwarium?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Pley: Dziekuję. Tak żaglowce są ładne ale Guianacary wydaje mi się że ciekawsze pod względem zachowań.
PiotrK: Dziękuję. To chyba najbrudniejsze akwarium jakie miałemSmile Staram sie jak mogę, te badyle pływające z prawej strony na powierzchni moczą się aby później trochę porozrzucac je na dnie i "unaturalnić" krajobraz.
Tak, efekt tęczy to przyzmat ze ścian akwarium i słońce które zagląda do baniaczka regularnie (przynajmniej w lecie bo teraz to z rzadka).
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ładne akwa, drewno fajnie wypełniło zbiornik. Najładniesze są Guianacary, poprostu cudne Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wink 
Podoba mi się Smile akwarytko git Smile ziemki jak i skalary piękne Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zarówno ryby jak i zbiornik bardzo ciekawe, pewnie przyjemnie się to ogląda na żywo. Ale my za to mamy możliwość obejrzeć bardzo dobre fotki Wink
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Zimna Zoska, szpaq, pawel060
Dzieki, ciesze sie ze sie podoba.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Bardzo ładny zbiornik. A ja mam pytanie jakie podloże użyłeś? Super sie komponuje z reszta i dobrze rosliny w nim widze rosna. Stosowales jaks substrat?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Akwarium bardzo przyjemne w odbiorze, ryby również widać szczęśliwe Wink

Zdjęcia akwarium jak z bajki, można wiedzieć jakim sprzętem je robiłeś ???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości