• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [450L][Hm....]

#11
(28-09-2012, 21:20 PM)Sendog napisał(a): czyli lewa ściana zbiornika to w całości gąbka tak?
Korzeń po lewej chyba jednka bym obniżył ale to rzecz gustu.
Tak, gąbka zajmuje cały bok zbiornika. Korzenia nie obniżę, bo byłoby widać miejsce odcięcia; przy obsadzie z cutteri wszyscy jojczyli, że brzydko to wyglądaBig Grin
(28-09-2012, 21:50 PM)mei napisał(a): Za mało korzeni Tongue Pusto jakoś i sterylnie.
Nie chciałem wrzucać wszystkich kawałków drewna jakie mam do tego akwarium, coby coś zostało do 180tki. Poza tym, niektóre rzeki gdzie występują planowane ryby nie są jakoś bardzo "korzenne". Ot, sterta kamieni i tyle. Niczym na razie nie będę się chwalił oficjalnie, bo jeszcze nie wyjdzie i co wtedy? Będę musiał popłakać tak jak nam to już jeden tutaj radził. Ufam "swojemu" importerowi i wkrótce powinienem wiedzieć co i jak ;-)
(28-09-2012, 23:16 PM)rysib napisał(a): Piotrek mam pytanie. Rozumiem że skoro dajesz hambuga, to wiesz że jego wydajność się sprawdzi. Możesz przybliżyć temat wydajności tego filtra przy hodowli srajców wielkości pielęgnic. Zawsze żyłem w błogiej nieświadomości, zakładając że filtr typu hamburg to do jakiś żyworudek czy innych bojowników.
Heh, dobre pytanie. W zasadzie to taki mój osobisty test, ale mam przeczucie, że to będzie dobrze działać, zwłaszcza, ze ja zazwyczaj nie przerybiam akwariów. Ted Judy także w swoich większych akwariach (~300L) używa takiej filtracji, z tą różnicą, że u niego te gąbki są napędzane brzęczykiem. Zerknij również tutaj:
http://www.cichlidenseite.de/berichte/filter/filter.htm
Nieco zmodyfikowana wersja klasycznego filtra gąbkowego użyta w akwarium o długości... 8m, pełnym wielkich pielęgnic. Lepszej rekomendacji chyba nie potrzeba? ;-)
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Jest to szalenie wydajna filtracja, jeśli spełni się warunek dobrego ustalenia: mocy pompy do grubości gąbki.
Rysiek - bojowniki to nie jakieś gorsze ryby, to elita, oczywiście zaraz przed pielęgnicami Big Grin Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(29-09-2012, 01:07 AM)Killifish napisał(a): Jest to szalenie wydajna filtracja, jeśli spełni się warunek dobrego ustalenia: mocy pompy do grubości gąbki.
Rysiek - bojowniki to nie jakieś gorsze ryby, to elita, oczywiście zaraz przed pielęgnicami Big Grin Wink
I zaraz po wężogłowach Wink

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Dawid - żeś się wstrzelił w forum, nie ma co Wink
<nie mamy już co śmiecić tematu, wiadomo, że Nemo wygra Big Grin >
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
A wracając do zbiornika, to jak dla mnie, wystrój pierwsza klasa. No i te wymiary też robią swoje. To niby tylko 30 cm więcej na długości od standardowej 450-tki, ale baniak zdecydowanie lepiej się prezentuje (miałem taki sam Smile )no i wzrastają możliwości co do wyboru planowanej obsady.
Czym oświetlany jest ten zbiornik?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Świecą nad nim 2 świetlówki T8 po 36w (6500k i aquarelle). Trochę za dużo prądu to zżera jak na totalnie bezroślinne akwarium, i pewnie któregoś dnia przejdę na diody.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
PiotreK, fajna bańka Tobie wyszła Smile
Czekam na rybska.

(28-09-2012, 21:48 PM)Ruki napisał(a): Cyknij mój korzeń od boku...

Już musiał się pochwalić Tongue
Musisz PiotreK dopisać w wątku, że "zawiera lokowanie produktu" Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Na Facebooku mnie nawet oznaczył przy tym akwarium. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Hm.

Czasem zdarzy mi się tutaj napisać, że decyduję się poświęcić jednej grupie pielęgnic. Rzadko wierzę w to co piszę (mówię), chociaż tym razem mogłoby się wydawać, że wreszcie trafiłem, mianowicie na CA (vide C. nanoluteus, C. cutteri). I tak dalej miało być. Planowałem wpuścić do tego akwarium... a nie ważne co planowałem. Okazało się jednak, że nie ma, a jak już było – to stanowczo za drogie w stosunku do swojej wielkości. Nagle dowiedziałem się od importera, że na liście jednej z z zachodnich hurtowni są ryby, o których niedawno czytałem, ale nie sądziłem, że szybko trafią do handlu. Ryby nie z Ameryki Środkowej, tylko z... największego dopływu jeziora Tanganika... czyli rzeki Malagarasi (Malagarazi). Serce zaczęło szybciej bić, rozum zupełnie się wyłączył. I tak o to, po namyśle złożyłem zamówienie. Miało do mnie przyjechać 6 osobników jednego, i 6 drugiego dostępnego gatunku. Nie wiedziałem o nich zbyt wiele (wzorowy akwarysta, co nie?) tylko tyle, że bywają agresywne wobec pobratymców - ryzyk fizyk.

Po ponad tygodniu oczekiwania i nerwowym odbiorze ryb na dworcu w Katowicach okazało się, że takich ryb nie pakuje się w ilości większej niż sztuka/worek. Cóż, bywa.

No i zostałem z:
4 sztukami Orthochromis malagaraziensis <-LINK
2 sztukami Orthochromis uvinzae <-LINK

Załamałem się – chciałem je oddawać następnego dnia – bo cóż ja zrobię z paroma rybami?! Ale rybki się oswoiły, i pokazały, że to był dobry wybór – nie są tak mordercze, jak mnie ostrzegano (chociaż to może się zmienić, jak obejmą terytoria), i są czymś, czego jeszcze w akwarium nie miałem – zachowania, wygląd, przekomiczny sposób poruszania się. Będę próbował uzupełnić obsadę, bo już wiem, że warto. Jeżeli się nie uda – trudno. Takich „dziwnych” pielęgnic jeszcze nie miałem, i już jestem zadowolony. Gdyby udało mi się zdobyć jeszcze kilka sztuk, to dodam kilka kamieni, a w międzyczasie prosiłbym o zmianę tytułu wątku na taki jaki ma ten mój post.Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Wiedziałem i widziałem co tu będzie, ale fotki mnie zaskoczyły ryb. Świetne. Brawo PiotreK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości