• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Czerwieniak dwuplamy ???

#11
(13-04-2012, 18:29 PM)Dawid napisał(a):
(11-04-2012, 08:08 AM)Simon napisał(a): Przepraszam Hemichromis bimaculatusSmile

Wcale nie, bo jako czerwieniak dwuplamy sprzedawanych jest kilka różnych gatunków Smile Więc nie wiemy czy autorowi chodziło o bimaculatus? Nie wiemy też czy wszyscy wypowiadający się w tym temacie mieli na myśli tą samą rybe.
Czerwieniak dwuplamy to Hemichromis bimaculatus. Nigdy nie spotkałem się z inną nazwą. Nie patrzę na to, co i jakim mianem określają sprzedawcy. Oni nie zawsze się znają na tym co oferują. Zgodzę się jednak, że są różne odmiany Hemichromis.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
W polskich sklepach pod nazwą czerwieniak dwuplamy sprzedawane są conajmniej trzy gatunki: H. bimaculatus, H. lifalili i jeszcze jakiś trzeci, do tego wszelkie możliwe krzyżówki między nimi Smile

Także to znacznie utrudnia dyskusje, i nie wiem które ryby miał na myśli autor tematu, a o których wypowiadali się poszczegółni rozmówcy?

Przyjmuje, że mogą być różnice w agresji pomiędzy tymi gatunkami, i pomiędzy krzyżówkami.

Dodatkowo jak mówi się o agresji to należy mówić o konkretnym przypadku - w jakim akwarium i z jakim towarzystwem ryb, bo w każdym przypadku będą zachowywały się inaczej plus dochodzą różnice osobowościowe pomiędzy poszczególnymi osobnikami.

Jak uwzględnimy wszystkie te liczne czynniki, to staje się jasne, dlaczego każdy akwarysta ma inną opinie co do stopnia agresji tych ryb Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Mialem w 300l dwie pary czerwieniakow Hemichromis bimaculatus i nie bylo zle. Samce czasem spotykaly sie na polowie akarium i stroszyly pletwy, ale nie bylo kontaktu poza wzrokowym. Inne gatunki pielegnic byly ignorowane. Moj opis tyczy sie takze okresu tarla. Piekne ryby.

P.S. Wiem, ze to stary watek, ale informacja jest wieczna :-)
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
A ja powiem tak: pokaż mi fotki tych bimaculatusów bo inaczej nie uwierze że je masz

edit: sorry nie doczytałem że to archeologia, ale w sumie jak macie fotki waszych bimaculatusów to pokażcie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Chyba kolega je ma bo archeologia tyczyła się wątkuSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Z ciekawosci: dlaczego mialbym ich nie miec? Popindolilem cos z nazwa? Rozmawiamy o czerwieniaku dwuplamym?

Znalazlem zdjecia: https://imageshack.com/a/hnFc/1
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ryby są fajne ,ale zdjęcia sprzed ponad 4 lat więc nie wiadomo czy je jeszcze masz Wink
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
No to na pewno nie są bimaculatusy, wyglądają na lifalili ale bardzo możliwe że to jakaś krzyżówka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Możliwe, nie potrafie rozpoznac az tak dokladnie. Tak czy siak pamietam ich jedna swietna ceche. Kompletnie, ale to kompletnie nie baly sie ludzkiej reki w akwarium. Mozna je bylo wrecz wyjmowac z wody rekami i wkladac spowrotem. Pamietam, ze corka je glaskala. Nigdy nie widzialem tak malo plochliwych pielegnic.
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości