• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie.

Ruki napisał: "@macioch , pH nigdy nie masz stałego. Wahania dobowe rzędu 0,5 są normalne, bo wynikają między innymi z cyklu dzień-noc(fotosynteza, oddychanie ryb), karmienia ryb itp."

No to mnie zaskoczyłeś, choć  faktem jest że powiedzieć że nie znam się za dobrze na chemii wody to jak nie powiedzieć nic.  Brałem co prawda sprawę wyłącznie na chłopski rozum ale byłem przekonany że takie wahania to już patologia a normą są wahania ok 0,2. Miałem jednak na mysli różnice o 0,5 jako wynik pomiarów dokonywanych za dnia (takie zwyczajowo pH się podaje). Dodając tego dobowe wahania to już wydaje mi się  jest naprawde bardzo dużo (Proszę mnie poprawić jeśli się mylę).

Goran napisał: "Obecnie jest pora sucha Smile poziom wody spadł z 40 do 35 cm plus jakieś 5 cm piachu średnio."
Pytam o to bo przy łączeniu gatunków (szczególnie pielęgnic) zajmujących różne strefy wysokości jest parametrem dość ważnym szczególnie gdy tak jak tu mamy do czynienia ze zbiornikiem wąskim.  Radziłbym podnieść poziom wody z powrotem do 40cm i poczekać co sie wydarzy w tym momencie w zbiorniku jest nowa sytuacja. Transy muszą ustąpić silniejszym barwniak, muszą poustalać się nowe rewiry, ale  mówimy tu o łączeniu 2 gatunków "pielęgniczek" (daję w cudzysłów coby Rukiusz nie powiedział że pielęgniczki są tylko w SA) w  prawie 2,5 metrowym zbiorniku. Moim zdaniem szanse na połączenie tych 2 gatunków w 240x40 są naprawde sporę. W jakim układzie to inna sprawa: wydaje mi się że 2 pary + jedna to powininno się udać, a w sumie  i na 2+2 są moim zdaniem naprawdę szanse.  Oczywiście to są pielęgnice i para parze nierówna ale pod względem parametrów, diety i behawioru nie widzę przeciwwskazań w zbiorniku o takich wymiarach
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie. - przez macioch - 02-11-2021, 20:32 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości